Maděra chváli Rampáčeka: Bol kľúčovým hráčom


By joziva - Posted on 29 jún 2015

„Titul venujem všetkým Slovákom, ale hlavne svojej rodine, priateľke a všetkým, ktorí okolo hokejbalu pracujú aj bez nároku na honorár a na úkor vlastného času,“ povedal Lukáš Maděra pre TOPhbl.sk.

Ľahšie je titul získať, ako ho obhájiť. Tak znie stará pravda a pri prehľade slovenských výsledkov na svetovom šampionáte v Zugu je očividné, že naozaj platí. Zo začiatku sa naši reprezentanti trápili, každý si nájde na úradujúcich majstrov sveta dvojnásobnú motiváciu. Napokon sa však mašina rozbehla a nezastavila ju ani Kanada, ani Česko, ani USA.

„Finále bolo veľmi náročné a súper nesmierne kvalitný. Na regeneráciu po semifinále sme mali navyše veľmi málo času a zápasy s Kanadou i Českom nám ubrali mnoho síl. V prvej tretine sa nám preto ťažko rozbiehalo. Potom sme siahli na dno svojich síl a urobili sme maximum pre to, aby sme dokázali vyrovnať. Napokon sa nám podarilo v predĺžení vydrieť vytúžený triumf,“ znejú v rozhovore pre TOPhbl.sk šťastné slová Lukáša Maděru.

Po prehre s USA a remízach s Fínskom a Pakistanom sa úradujúci šampión prepadol v rankingu favoritov na spodnejšie priečky. Ako sa ale ukázalo, nie je podstatné ako začínate, ale kde skončíte.

„Je to fantastický pocit. Najmä po nepodarených troch zápasoch v základnej skupine, kedy nás už veľa ľudí zatracovalo, ako to býva u slovenských fanúšikov a laickej verejnosti zvykom. Dokázali sme sa zomknúť, ukázali sme silu kolektívu a obrovské srdce. Vybojovali sme titul po najťažšej možnej ceste! Myslím si, že môžeme byť všetci na seba právom hrdí,“ hovorí Maděra, ktorý si uvedomuje, že viac sa už v hokejbale dokázať nedá.

Šampionát bol od začiatku plný nemalých prekvapení. Či už výsledkových, ale aj veľmi pozitívnych ako napríklad v diváckej návštevnosti.

„Pre mňa bol najväčším prekvapením Milan Rampáček. Z hráčov rozhodne on. Jeho a Petríkov výkon proti Kanade boli kľúčovými momentmi,“ pochválil spoluhráčov Maděra a dodal: „Celkovo som bol veľmi príjemne prekvapený z organizácie turnaja. Od nádherného otváracieho ceremoniálu, kde nás uviedli ako obhajcov titulu, to bol úžasný šampionát.“

Obhajoba zlata je veľká vec a mnohí z našich mladých hráčov sa už teraz nezmazateľne zapísali do svetovej hokejbalovej histórie. Komu by chcel Lukáš Maděra pri tomto výnimočnom okamihu venovať svoj veľký úspech?

„Titul venujem všetkým Slovákom, ale hlavne svojej rodine, priateľke a všetkým, ktorí okolo hokejbalu pracujú aj bez nároku na honorár a na úkor vlastného času,“ dodal na záver novopečený svetový šampión.

foto: zug2015.com

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
17 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.