Lizards Cup má už päť rokov toho istého víťaza


By Michal Runák - Posted on 23 august 2011

Bratislavský Team Sharks sa postaral o ojedinelú raritu.

Byť majstrom ligy 5-krát za sebou je výnimočná udalosť. Avšak na rozdiel od turnajového systému si majster môže dovoliť aj niekoľko prehier, kým dosiahne spomínanú métu. Na turnaji naopak platí, že prehra vo vyraďovacej časti znamená koniec. Je preto obdivuhodné, že "žraloci" počas piatich rokov na Lizards cupe nepoznali v play off premožiteľa.

"Je to určitým prekvapením aj pre mňa samotného. Nikdy sme sem nešli ako favorit, vždy tu bol podľa mňa papierovo silnejší tím ako sme boli my. Máme však vynikajúci kolektív a bolo to už miliónkrát spomenuté, práve toto nás robí silným. Samozrejme potrebujete aj šťastie, ale to praje pripraveným. Aj tento rok sme boli na pokraji vyradenia v semifinále so Stupavou, nakoniec sa to šťastie usmialo na nás. Bol to náš najťažší zápas na turnaji, vo finále to už bolo jednoznačné, nakoľko nitrania mali už toho plné zuby, " snažil sa ozrejmiť úspešné ťaženie kapitán tímu Richard Katona.

Ďalšou pozoruhodnosťou je skutočnosť, že Team Sharks sa turnaja každoročne zúčastňuje prakticky v nezmenenej zostave.

"Máme svoju kostru, ktorú tvorí 10 hráčov a podľa potreby doplníme nejakú pozíciu. Tento rok nám napríklad pomohol Marek Kanich z LG. Avšak základ tvorí spomenutá kostra našich odchovancov. Môžem Vám prezradiť jednu zaujímavosť, že na turnaj vždy vezmeme hráča, ktorý ešte nemá 18 rokov. Je to akýsi talizman. Tento rok to vyšlo na Mira Černáka, ktorému turnaj vyšiel fantasticky, " pokračoval Katona.

Je logické, že Lizards cup "žralokom" chutí. Trúfajú si o rok zavŕšiť poltucet? 

"Minulý rok pri našom štvrtom triumfe mi pripadal organizátor naozaj naštvaný. Odovzdávať pohár každoročne do tých istých rúk musí byť frustrujúce. Tento rok to bolo lepšie a ak nás pozvú aj o rok, samozrejme veľmi radi prídeme, " s úsmevom zakončil spoluzakladateľ a ikona klubu Richard Katona.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (5 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.