Liptov: Veľkolepé semifinálové vyvrcholenie


By TOPhbl.sk - Posted on 19 jún 2015

V spolupráci s Tomášom Paprčkom vám prinášame pohľad na semifinálové stretnutia ligy na Liptove.

Liptovský Mikuláš - Semifinále:

Sobota

V otváracom zápase semifinále sme boli plní očakávania, ako sa Green Power zhostí role favorita proti ťažkému súperovi v podobe Black Devils. V čele ktorých stoja Petran a bratia Hunovci. V sobotu ale Richard nebol prítomný na zápase, a tak boli Diabli oslabení. Zápas sa začal podľa predstáv Zelených, keď po dvoch góloch na začiatku tretiny šli do vedenia. V druhej tretine však poľavili, a Diabli strelili až tri góly. Do záverečnej tretiny tak mužstvá vstupovali za vyrovnaného stavu. V nej sa znova Zelení dostali do vedenia o dva góly, avšak Petran stihol rýchlo odpovedať a znížil na rozdiel jedného gólu. Diabli mali v závere stretnutia sériu vhadzovaní  v tretine súpera, a po jednom z nich, sedemnásť sekúnd pred koncom Huna vyrovnal. Zelení síce mali počas zápasu územnú a streleckú prevahu, avšak nedokázali ju premeniť na víťazstvo. Do nedeľného zápasu tak oba celky išli z rovnakej štartovacej čiary.

Green Power – Black Devils 5:5(2:0,1:3,2:2)
Góly: 6.Matejka(Cibuľa) 7.Cibuľa(Pavlovič,Pútec) 21.Sukeľ M.(Vybíral,Grman M.) 35.Oravec(Trochta R.) 38.Matejka(Grman M.) resp. 17.Huna Ro.(Petran) 23.Petran(Bohurád) 24.Petran 39.Petran(Bohurád) 45.Huna Ro.(Fiala)

Brankári: Melna - Púček, Vylúčenia: 2:0, Využité pres.: 0:0


V súboji minuloročných finalistov sa dal očakávať vyrovnaný priebeh. Opičky po rýchlom góle Oška hrali prvú tretinu ako z veľkej knihy, čo potvrdili dvoma gólmi v jej závere. Od úvodného buly druhej tretiny však prestali hrať svoju hru. Baničné sa začalo dostávať do šancí, ale Opičky našťastie odolali po dobrých zákrokoch Lenka. V tretej tretine ešte Baničné znížilo na rozdiel gólu, ale Opičky si už ustrážili výhru, a nepustili súpera do záverečného tlaku ani k power play. V nedeľu tak mal obhajca výhodu.

Baničné – Funky Monkeys 3:4(0:3,2:1,1:0)
Góly: 17. Bohúň (Matejka), 28. Matejka (Dorník), 32. Janík F. (Kubek), resp. 2.Oško (Laučík, Balažovič), 13. Budaj (Durdiak), 15. Oško (Staroň, Filka), 26. Durdiak (Budaj, Paprčka)

Brankári: Hrabinský – Lenko, Vylúčenia: 1:2, Využité pres.: 0:1Nedeľa

Opičky v nedeľnom zápase nenechali nič na náhodu a súpera z Baničného doslova k ničomu nepustili. Z brány bola obrana Opičiek podporovaná sústredeným Lenkom, ktorý to málo čo prešlo cez defenzívu bezpečne pokryl. V prvej tretine ešte útočníci Opičiek svoje šance nepremenili, po prvom góle však už bolo všetko spečatené. Hráči Baničného aj po zápase uznali súperove kvality a pogratulovali Opičkám k zaslúženému postupu do finále. Kapitán Opičiek Tomáš „Papo“ Paprčka znova vyzdvihol korektnosť zápasov.

Funky Monkeys – Baničné 5:1 (0:0,2:0,3:1)
Góly: 17.Laučík (Oško) 22.Durdiak (Staroň,Filka) 34.Reichel (Staroň,Filka) 41.Durdiak (Budaj) 45.Durdiak (Budaj) resp. 45.Kubek (Bohúň)

Brankári: Lenko – Hrabinský, Vylúčenia: 6:4, Využité pres.: 0:0


Zelení sa mohli spoľahnúť aj na kanoniera Poliačka, ktorý nebol v sobotu prítomný na zápase z dôvodu jeho účinkovania v baráži o extraligu v drese Diakovej. V drese Diablov však už hrali obaja bratia Hunovci, a tak sa čakal útočný hokejbal. To sa aj naplnilo. Avšak nie na veľkú radosť Diablov. Na strane Zelených sa totižto naplno prejavila ich útočná sila, a súperovi nedali žiadnu šancu pomýšľať na zvrat v stretnutí. Obrovskou prekážkou v útočnej snahe bol aj Melna v bránke Zelených. Predsa sa len prejavila väčšia vyrovnanosť útočných formácii Zelených. Každá z troch štvoriek dokázala skórovať. Mužstvo bronzového tímu minuloročnej sezóny je kvalitatívne vyrovnané, a má našliapnuté k víťaznému poháru.

Black Devils – Green Power 3:10(0:2,1:4,2:4)
Góly: 15.Petran (Huna Ri.,Huna Ro.) 32.Huna Ri.(Huna Ro.) 44.Huna Ri.(Huna Ro.) resp. 10.Poliaček(Trochta R.) 10.Pavlovič(Poliaček,Oravec) 17.Pavlovič(Oravec) 20.Vybíral(Sukeľ M.) 28.Sukeľ M.(Cibuľa) 29.Oravec(Poliaček) 31.Sukeľ M.(Vybíral) 34.Poliaček(Pavlovič) 38.Pavlovič(Poliaček) 44.Valaštiak(Grman M.)

Brankári: Púček – Melna
Vylúčenia: 4:4
Využité pres.: 1:0

Všetko sa rozhodne túto sobotu vo finálový deň Mestskej hokejbalovej ligy v Liptovskom Mikuláši.

Pozvánka na Finálový deň, kedy sa uskutoční zápas o tretie miesto a Finálový zápas. Obidva zápasy sa hrajú na jedno vítazstvo. Po remíze v riadnom hracom čase nasleduje 10 minút predĺženie, poprípade rozstrel.Sobota 20.6.2015
13:00 o 3.miesto
Baničné – Black Devils
15:00 FINÁLE
Green power – Funky Monkeys
 

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.