Liptov: Jesenným majstrom sa s prehľadom stali Atour Monkeys


By joziva - Posted on 25 november 2014

Liga v Liptovskom Mikuláši má za sebou jesennú časť, hodnotia ju kapitáni Atour Monkeys, LM Wings i Black Horse

Jesenná časť v LM sa rýchlo stala minulosťou. Je škoda neodohraných zápasov, ale aj tak sa bolo počas jesene na čo pozerať. Hlavne vo vzájomných  zápasoch tabuľkovo vyrovnaných súperov z horných poschodí tabuľky - Atour Monkeys, Baničné, Green Power. Rovnako však napínavé a kvalitné zápasy diváci mohli vidieť aj v priamych súbojoch o play-off (tento ročník si zabezpečí postup do vyradovačky 6 mužstiev). Panteri s LM Wings, Black Horse,  to boli rovnako veľmi kvalitné hokejbalové zápasy, kde divák určite videl krásu hokejbalu.

Jesenným lídrom je minuloročný víťaz ligy Atour Monkeys, ktorý využil zaváhania či už Green Power alebo Baničného. Jarná časť súťaže však bude veľmi zaujímavá. Očakáva sa veľký boj prvej zmienenej trojice o prvé dve miesta zaručujúce priamy postup do semifinále, kde bude zaujímavé sledovať hlavne ich vzájomné zápasy a rovnako tak aj bitku o zvyšné miesta v play-off. Jarné súboje o každý bod budú náročné, keďže po vzore ostatných rokov, sa tímy určite posilnia o hokejistov miestnej "EŠKY", ktorým skončí sezóna na ľade. Pár slov dua kapitánov vybraných mužstiev na záver.

Tomáš Paprčka, Atour Monkeys: "Sme radi že sme jesennými víťazmi. Som rád že aj po majstrovskej sezóne sme mužstvo udržali po kope a že partia ktorú máme je odhodlaná sa pobiť o ďalší výsledok. Som rád, že na jeseň sme porazili Baničné, aj keď sme neboli v ideálnej zostave, ale dokázali sme aj pri nepriaznivom výsledku zabojovať a dotiahnuť zápas do nájazdovej lotérie, kde sa ku nám priklonilo šťastie. Tešíme sa na jarnú časť súťaže, ktorá bude veľmi zaujímavá v boji o prvé dva miesta v tabuľke. Mužstvá sa kvalitatívne takpovediac „nabijú“ hokejistami a hokejbal tak bude mať ešte vyššiu úroveň. Som nesmierne rád že naša útočná dvojička Kutnár – Laučík vedie kanadské bodovanie po jesennej časti. Je aj škoda, že jeseň je na konci, lebo pozerať sa na ich spoluprácu na ihrisku bola radosť. Mrzí ma, že niektoré mužstvá majú neodohraté zápasy, aj keď ich bolo túto jeseň málo. Je škoda že vedenie ligy nepristúpilo na trojkolový systém základnej časti. Teraz nám už zostávajú v programe iba mimo hokejbalové povinnosti, ktoré radíme k tým príjemnejším. Tie tvoria a formujú našu vynikajúcu partiu."

Marek Nemec, LM Wings: "Už po skončení predchádzajúceho ročníka, ktorý nedopadol podľa našich predstav sme premýšľali nad tým ďalším. Podarilo sa nám vyskladať predovšetkým skvelú partiu, ktorá postupne svoju súdržnosť prenášala aj na hokejbalové ihrisko. Cieľom do jesennej časti bolo ostať v hre o play-off a to sa nám nad očakávania podarilo, keď sme zo siedmich zápasov tri vyhrali jeden remizovali a tri prehrali. Na jarnú časť pripravujeme doplnenie kádra o chlapcov, ktorí nám pomôžu v boji o play-off a tam sa už môže stať čokoľvek. Teší nás aj fakt že náš hráč Martin Struhár je tretí najproduktívnejší hráč súťaže. Sme super kamaráti a našu súdržnosť budeme ch cieť ešte vo väčšej miere presunúť aj na hraciu plochu. Už teraz sa nevieme dočkať jarnej časti."

Ján Revaj, Black Horse: "Určite sme chceli mať na svojom konte viacej bodov a teda byť vyššie v tabuľke. Na niektoré zápasy sme sa zišli v malom počte a na konci nám chýbali sily udržať výsledok v náš prospech. Na jar nám prídu chalani, či už z prác v zahraničí, ale hlavne hokejisti hrajúci v tomto čase hokejovú sezónu. Hádam sa dostaneme vyššie a do play-off."

Tabuľka po 7. kole

1. Atour Monkeys 7 51:21 17
2. Baničné    6 36:25 13
3. Panteri    6 29:25 10
4. LM Wings   7 29:46 10
5. Green Power  5 32:19 9
6. Subtech unity 4 19:18 6
7. Black Horse  6 19:43 4
8. Black Devils 7 27:51 3

Kanadské bodovanie po jesennej časti sezóny mestskej hokejbalovej ligy v Liptovskom Mikuláši:

1.Juraj Kutnár                   (AFM)   5z           14+7      21
2.Jozef Laučík                   (AFM)   5z           10+8      18
3.Martin Struhár              (LMW)  6z           8+8        16
4.Jozef Pavlovič                               (GPO)   4z           9+6        15
   Kozaňák                           (PNM)  4z           9+6        15
6.Michal Durdiak             (AFM)   5z           6+9        15
7.Dominik Dorník            (BAN)   6z           5+10      15
8.Michal Labaj                  (BDV)    5z           7+7        14
    Martin Bohurád           (BDV)    5z           7+7        14
10.Andrej Bohúň             (BAN)   6z           5+8        13
11.Tomáš Paprčka           (AFM)   6z           4+9        13
12.Roman Trochta          (GPO)   4z           6+4        10
13.Martin Martínek        (LMW)  5z           5+5        10
14.Jakub Matejka           (LMW)  4z           4+6        10
15.Jozef Girgoško           (SUU)   2z           8+1        9
16.Roman Plevák            (BAN)   5z           7+2        9
17.Dano Mucha               (BHO)   6z           6+3        9
18.Tomáš Staroň             (AFM)   4z           3+6        9
19.Milan Valaštiak           (GPO)   2z           2+7        9
20.Janík R.                          (BAN)   5z           5+3        8
21.Vlado Bella                   (GPO)   4z           4+4        8
22.Viktor Kráľ                    (BDV)    5z           3+5        8

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.