LG si sadlo hrobárovi na lopatu

By Ján Ivančík - Posted on 02 august 2020

Výsledok druhého finálového stretnutia extraligy seniorov.

Považská Bystrica vedie vo finálovej sérii už 2:0 a jej výhliadky na zisk premiérového titulu sú naozaj veľké. Bratislavčania nedokázali uspieť ani v druhom domácom stretnutí, keď opäť rozhodol jeden gól, ktorý padol až v závere súboja.

LG tento raz vykročilo do súboja efektívnejšie, keď už v piatej minúte otváral skóre Mikulčík. Náskok v strednom dejstve dokonca zvýšil Bilik, no hostia odpovedali dvoma rýchlymi zásahmi, pričom druhý z nich padol takpovediac do šatne. Do smršti troch gólov v priebehu troch minúť však prispeli aj domáci, a tak sa náskok po dvoch častiach hry nezmenil. Všetko rozhodlo tretie dejstvo, keď najprv vyrovnal v 34. minúte Lipták a následne šesť minút pred koncom riadneho hracieho času zaúradovala kežmarská úderka vo farbách PROTEF-u. Tentokrát súboj rozhodol Svitana. Považania sa môžu z titulu radovať už o týždeň na domácej pôde, ale LG bude rozhodne proti. Séria je mimoriadne vyrovnaná, a tak by ani dve prehry modro-bielych neboli žiadnym šokom.

Výsledok druhého finále extraligy seniorov:

3:4 (1:0, 2:2, 0:2)

Góly5. Mikulčík (Takáč, Tomkovič), 22. Bilik (Müller, 28. Mi. Šalka (Takáč) - 27.  Svitana, 29. Linet (L. Bednár, Rufati), 34. Lipták (Drábik), 39. Svitana (Oravec, Dejneka)

Domáci: Dubnický - Müller, Mikulčík, Ondriska, Virág, Minárik - Velčický, Takáč, Tomkovič, Dano, Bachynec, Vavro, Ma. Šalka, Mi. Šalka, Zámečník, Fumač, Šulc, Bilik, Solník, Drozdík, Šulek

Hostia: Buliš - Lukáč, M. Bednár, Dejneka, Kukučka, Švantner, Bušovský, Bujdák, Andráško - Škrabko, L. Bednár, Demáček - Oravec, Svitana, Teplický - L. Ďurkech, Rufati, Piják - Lipták, Linet, Poliaček - Drábik

Rozhodovali: Jančík -  Valachovič

Stav série: 0:2

Zdroj foto: Zdenko Vlkovič - (IG : zvfoto_photography )