Kopečný: Fair Cup má byť najmä o zážitkoch pre hráčov


By Ján Ivančík - Posted on 21 máj 2016

"U gajarských hráčov ma prekvapila ich práca s hokejkou a atletickosť," hovorí pre TOPhbl.sk Petr Kopečný zo Svítkov Stars.

Boj o titul extraligového majstra je minulosťou, majstrovstvá sveta juniorov sa ešte nezačali. Myslíte si, že to značí hokejbalovú pauzu? Rozhodne nie. Počas predĺženého víkendu 3. – 5. júna nás totiž čaká zápolenie mladších žiakov organizované českým Hostivařom – Fair Cup. Ide o popredný turnaj pre mládež, ktorého sa zúčastnia aj naše Gajary Flames. Okrem nich a domáceho Hostivařu sa predstaví ešte Svitkov Stars, Plzeň, Kladno a Pardubice. Teda česká a v zastúpení Gajár aj slovenská mládežnícka elita.

„Fair Cup je pre nás najmä kvalitnou konfrontáciou najlepších tímov v danej kategórii. Nám nejde o výsledok, ale rozhodne nechceme hrať druhé husle. Hlavným cieľom je pre nás, aby hra deti bavila a užili si víkend,“ hovorí pre TOPhbl.sk Petr Kopečný zo Svítkov Stars, ktorý zároveň svojmu mančaftu verí: „Podľa mňa budeme hrať finále. Svojim chlapcom verím (úsmev). Turnaj si ale ideme najmä užiť, pretože ako poznám Ondru Nováka, bude to sviatok hokejbalu nie len pre hráčov, ale aj pre divákov.“

Keď už bola reč o Gajaroch, ako vnímajú lídra nášho mládežníckeho hokejbalu v Čechách?

„Stretli sme sa s nimi už v kategórii prípraviek a mladšieho dorastu. Treba podotknúť, že ma veľmi zaujala ich vyspelosť v práci s hokejkou a atletickosť. Podľa mojich informácii Gajary kombinujú hokej s hokejbalom a aj vďaka tomu sú tak úspešní. Nemalú zásluhu na ich úspechoch rozhodne majú funkcionári, ktorí s Gajarmi doslova žijú. Z mňa teda palec hore!“ znie poklona na záhorie od Petra Kopečného.

Ako už bolo povedané a ako vyplýva aj z názvu turnaja Fair Cup nie je o hnaní sa za triumfom aj cez mŕtvoly. Zídu sa totiž mužstvá, ktorých filozofiou je pritiahnutie detí k športu skrz zážitky a nevšednú partiu spoluhráčov. Teda inovatívny prístup. Keď už sme pri inováciách, aké podmienky na výchovu detí sú v susedných Čechách? Stav u nás totiž dobre poznáme...

„Keďže my, Česi, sme národ „rejpalů“, musím kriticky uznať, že podmienky máme dobré a to aj vďaka komisii mládeže, ktorá je veľmi aktívna. Podmienky sú a je teda iba na kluboch, ako sa k výchove mládeže postavia. e to jedna obrovská rehoľa, ktorá má bohužiaľ alebo chvalabohu, dlhodobejší efekt a zmysel,“ uzatvára Kopečný, zástupca najlepšieho tímu regiónu Východ v Čechách.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
13 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.