Kmeťo očakáva päťbodový víkend


By Ladislav Kováč - Posted on 20 február 2014

"Orly v Senci vždy myslia iba na najvyššie priečky, musíme však doplniť káder," vraví prezident klubu z Modry Juraj Kmeťo.

V Seneckej hokejbalovej lige čaká náročný víkend na hráčov  Modry. Momentálne tretí tím tabuľky na domácom ihrisku v sobotu privíta  Leaders Senec a v nedeľu  Devils Petržalka.

"V jesennej časti sme Leaders porazili v Senci, takže počítam s tromi bodmi, ale bude veľmi záležať, s akou zostavou príde súper. V nedeľňajšom šlágri nastúpime proti Devils Petržalka, toto stretnutie je ťažké tipovať. Predpokladám vyrovnaný zápas, s možným ukončením v samostatných nájazdoch. Dúfam, že šťastnejší budú Orly. Takže počítam s 5 bodovým víkendom. Dobrou správou je, že sa po trojmesačnej prestávke zavinenej zranením už možno tento víkend zapojí do hry jeden z lídrov tímu Matúš Jelemenský," povedal čestný prezident klubu Orly Modra Juraj Kmeťo.

Orly Modra sú dvanásťnásobní víťazi Seneckej ligy, posedný titul zaknihovali v roku 2008.
Od tej doby hráči Modry absolvovali tri neúspešné finále a získali dve bronzové kovy.

"Orly vždy mysleli len na tie najvyššie priečky v SCHbL. Momentálne ale budeme musieť pouvažovať nad posilnením kádra, nakoľko nám niektorí stabilní hráči začali hrávať extraligu. Michal Gago (LG AZ-hokej), Matej Matejík (Ružinov) a naša stálica v bránke Stano Oboril (Jokerit). Títo hráči nám nie sú k dispozícii skoro po celú sezónu, tak máme o starosti postarané. SCHbL sa v tomto ročníku, čo sa týka kvality posunula o riadny kus dopredu. Predpokladám, že play-off bude riadne ostré, nakoľko aj ôsmy postupujúci celok má na to aby prekvapil. Kvalitu zvyšujú hlavne hráči s extraligovými, alebo dokonca reprezentačnými skúsenosťami. Mladí hráči sa majú od koho učiť. Na atraktivite stretnutí pridávajú aj zväčšené bránky a skutočnosť dvoch ihrísk a tým aj výhody domáceho prostredia," vraví Kmeťo.

V prebiehajúcej sezóne inkasovala defenzíva Modry najmenej gólov spomedzi všetkých ligových celkov. Orly disponujú s najkvalitnejšou brankárskou dvojicou v súťaži.

"Oboril má stále miesto u Orlov, no aby sme nezostali na holičkách keď si plní extraligové povinnosti, angažovali sme Jaroslava Kattoša, ktorý má taktiež skúsenosti z našej najvyššej súťaže," objasnil prezident klubu z Modry.

V poslednom kole  Orly podľahli "žralokom" 1:4 a pocítili trpkosť prehry po ôsmich víťazných zápasoch.

"Prehra s tímom Sharks nás veľmi mrzí, nakoľko nás stála priebežné prvé miesto v tabuľke. Niektorí hráči mali povinnosti v rámci extraligových mužstiev, ale neúčasť niektorých iných hráčov si musíme vyriešiť vo vnútri klubu," tvrdí Kmeťo.

Najproduktívnejším "orlom" po devätnástom kole je Tomáš Gašparík 40b. (27g + 13a), za ním nasleduje dvadsať bodový Adam Virág.

"V tejto sezóne máme takmer tú istú zostavu ako minulý rok, až na odchod Petra Peška do hokejbalového dôchodku. Do kádra sme zapojili dvoch mladých hráčov z našej farmy HC Chilli z Pezinskej ligy - M. Šemetku a A. Bojkovského. Najviac nám v tomto ročníku chýbajú dlhodobo zranení Matúš Jelemenský, Libor Vereš a Róbert Mikes, ktorí si plní svoje hokejové povinnosti v poľských Katoviciach," pre TOPhbl.sk zakončil rozhovor Juraj Kmeťo.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (6 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
9 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.