Kežmarskí hokejbalisti vyzbierali pre Filipa krásnu sumu, zápas prilákal vyše dvesto divákov


By joziva - Posted on 30 jún 2016

V Kežmarku sa konal charitatívny súboj na pomoc veľkému bojovníkovi.

V Kežmarku sa počas uplynulého víkendu konala veľmi milá akcia, ktorej pozitívny prínos bol zrejmý hneď na prvý pohľad. Hokejbalisti a hokejisti z Kežmarku totiž proti sebe skrížili hokejky, aby pomohli životom ťažko skúšanému mladíkovi Filipovi. Výťažok charitatívneho súboja šiel na rehabilitácie pre tohto bojovníka.

Predkrmom bol súboj hokejbalistov do trinásť rokov zo Spišskej Belej a Kežmarku. Nasledoval súboj hokejbalistov MŠK Kežmarok proti výberu hokejistov zloženého Milanom Glevaňákom, ktorý bol zároveň iniciátorom celej akcie.

Za MŠK Kežmarok nastúpili Boris Oravec, Oskar Šľachtič, Radovan Dejneka, Marcel Jakubčo, Šimon Pisarčík, Martin Krempaský či Rastislav Václav. Na opačnej strane stáli hokejisti Dušan Brincko, Daniel Brejčák, Ľubomír Malina, Ľubomír Dinda, Anna Dzurňáková, Vladimír Polaček, Ján Brejčák a Adam Lapšanský. V bránke sa predstavili Milan Glevaňák, Jaroslav Just a Tomáš Štefaniak.

Celkový výťažok akcie dorástol na krásnych 2.350 eur, čo je vskutku krásna suma. Radosť z nej neskrývali ani Filipovi rodičia.

"Chcela by som sa veľmi poďakovať organizátorovi Milanovi Glevaňákovi. Predtým by som neverila, že sa nájde niekto, kto by nám chcel pomôcť. Ďakujem všetkým, ktorí dnes prišli, ktorí nám držali palce a vedeli, čo sa nám stalo. Nebolo to ľahké. Veľmi pekne vám všetkým ešte raz ďakujem," povedala pre kkreporter.sk dojatá mama Filipa.

Spokojnosť neskrýval ani Milan Glevaňák: "Som veľmi spokojný, unavený a šťastný, lebo takmer mesačná práca týkajúca sa dnešnej akcie nevyšla na zmar. Po tom, ako som sa prvýkrát stretol s pani Rusnákovou som vedel, že má zmysel urobiť túto akciu a podporiť správnu vec. Filip zabojoval v najnáročnejšom zápase. Nikto z nás, ktorí sme tu dnes hrali, také niečo nepoznáme. Veľmi mu držím palce, verím, že k našej pomoci sa pridajú aj ďalší ľudia.“

zdroj: kkreporter.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.