Keď staré kusy zaberú


By Michal Runák - Posted on 02 marec 2013

Ofenzívne naladený obranca Haring zlomil Čechov dvoma gólmi.

Martin Haring patrí vo výbere Jozefa Ďurisa k tým najskúsenejším. Aj preto na jeho drese svieti písmeno A, je teda predĺženou rukou medzi trénerom a hráčmi a zároveň aj jedným z tých, ktorí by mali v kabíne kolektív stmeľovať. A hoci nepatrí medzi sviatočných strelcov, dva góly v reprezentačnom drese sú predsa len veľkou vecou.

"Nuž čo povedať, staré kusy dnes museli potiahnuť," reagoval vysmiaty a spokojný obranca Slovenska a už s vážnejšou tvárou dodal: "Začiatok nám trošku ušiel, hľadali sme sa, hlavne naša päťka sa smerom dopredu dostávala ako cez ostnatý drôt. Od polovice zápasu sme sa ale vďaka šťastnému gólu dostali do vyššieho tempa a potom to už išlo, najmä naša lajna sa presadila podľa predstáv. Ale celkovo celé mužstvo hralo výborne až na pár okamihov, kedy sme neboli koncentrovaní a dali sme Čechom možnosť hrať presilové hry za zbytočné fauly."

A ako videla svoje dva góly jedna z hviezd zápasu?

 "Oba góly som dal v presilovke, prvý po dorážke po strele Milana Ladivera, ktorý videl pred sebou voľný priestor, brankár loptičku vyrazil smerom ku mne a už nebolo ťažké do prázdnej brány streliť gól. Pri druhom góle sme presilovku hrali veľmi zle, v podstate sme hrali viac času v obrannom pásme, až na ten moment, z ktorého padol gól. Milan Beniač dobehol nastrelenú loptu do rohu od Ondra Hraška, ja som si zbehol na stred medzi kruhy, Benny mi to nahral presne na palicu a ja som z prvej trafil do sčasti odkrytej brány súpera vo výške medzi lapačkou a betónom. Mimochodom, tento signál skúšame aj v lige, konečne nám to padlo," tešil sa dvojgólový presilovkový strelec.

Ako je známe, pre našu reprezentáciu je toto sústredenie už tretím v tomto roku. Kostra tímu je viacmenej rovnaká, no pár mien stále rotuje a tréneri sa snažia doladiť všetko tak, aby stroj fungoval bezchybne. Aj oproti poslednému zrazu v Plzni sú v tíme nové mená.

"Partia z Plzne a táto z Gajar sa výrazne nezmenila, akurát Robo Kašša a Jožko Minárik dostali voľno a pár chlapcov sa vymenilo. Veľmi sa mi pozdávajú krídla z Kežmarku, Libor Teplický a Boris Oravec, zvaný Ninja (úsmev), ktorých je na ihrisku cítiť. Ale aj ostatní mladíci sa snažia, čo je dobre hlavne pre budovanie mužstva do budúcnosti. Čo sa týka fungovania tímu a realizačného tímu, myslím, že všetko ide ako má," vychválil súdržnú atmosféru Haring.

Zajtra nás teda čaká odveta a v nej bude chcieť náš tím rovnako uspieť. Výsledok letí do sveta, i keď ide len o prípravu. Skalp majstrov sveta sa počíta dvojnásobne.

"Čo sa týka zajtrajšieho zápasu, myslím, že súper nám bude chcieť prehru oplatiť, čo nám môže zahrať do karát. Pokiaľ si každý hráč splní všetko čo má, strelíme nejaké góly a brankár nás podrží ako dnes, myslím, že by sme súpera mohli poraziť aj zajtra. My určite vyhrať chceme a budeme pre to robiť maximum. Bolo by pekné dobre sa naladiť pred blížiacimi sa MS dvoma výhrami nad úradajúcimi šampiónmi," verí v radostný scenár opora Nitrianskych Rytierov i reprezentácie.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
12 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.