Keď mužstvo s najväčším počtom strelených gólov okupuje jedenástu priečku


By Ján Ivančík - Posted on 06 október 2009

"Naše mužstvo je poskladané z hráčov z Nových Zámkov. Veľakrát sa stalo, keďže nie sme z Nitry, tak arbiter stretnutia domácim prižmúril očko," povedal pre FHbL.sk Igor Janček.

 

Zámski Rangers patria medzi dlhodobých účasníkov Farskej hokejbalovej ligy. Okrem svojej prvoligovej účasti hrajú i ligy v Nových Zámkoch. Práve preto sme sa s hráčom Rangers Igorom Jančekom porozprávali i na chúlostivé témy, ktoré trápia obe ligy.

V poslednom stretnutí ste takmer prekvapili nováčika z ARC. Ten v tejto sezóne podáva obdivuhodné výkony, ktorými sa zaradil medzi elitu súťaže...

"Ťažko sa po takomto vyrovnanom stretnutí vyjadriť. Keď celý zápas ste vo vedení a posledných päť sekúnd zápasu dostanete gól a nemáte ani bod. Chýba nám koncentrácia po celý čas zápasu, a preto nám  v tejto sezóne body uchádzajú ako na bežiacom páse."

Pre niekoho očakávaný, pre iných nie. Každopádne bleskový nástup Vlkov sa dotkol i vás. Veď práve Rangerom už dýchajú na krk. Myslíte si, že sa vám podarí udržať ich na uzde?

"V poslednom čase sa Vlkom celkom slušne darí. Už sú v tesnom závese za nami. Najbližší zápas hráme s Esami a jednoznačne budeme chcieť vyhrať, aby sme sa Vlkom oddialili. Samozrejme, že nás čaká ešte zápas práve Vlkom a tam sa ukáže, či sa aj naďalej udržíme na jedenástej priečke v tabuľke. Inak sa posunieme nižšie, ale radšej by som bol, keby to bolo naopak. Tak ako v minulej sezóne, kde sme sa pohybovali okolo šiesteho-siedmeho miesta."

Výsledky z uplynulej sezóny sa vám zrejme zopakovať nepodarí. Kde by ste videli najväčší problém nie práve najlepších výsledkov?

"Za kritický problém vidím to, že na zápas nás chodí v priemere päť hráčov. Tým pádom nevieme odohrať zápas v plnom nasadení. Na súpiske je nás najviac v celej lige, čiže dvadsaťpäť, ale nie každý hráč je ochotný prísť na zápas z rôznych príčin. Od toho sa odvíja i naše postavenie v tabuľke. Topánka nás tlačí najmä v obrane. Útočníci nepomáhajú obrane takou mierou, akou by mali. Keď sa do toho zamotajú individuálne chyby od útočníkov cez obranu až po brankára, tak výsledok je jasný v prospech súpera. Jediné, čo nás môže tešiť je fakt, že sme zatiaľ dosiahli najvačší počet strelených gólov (193 v 23 stretnutiach) zo všetkých mužstiev I. farskej ligy.

Ste skúsené mužstvo, ktoré pôsobí i v lige v Nových Zámkoch. V poslednej dobe sa na fare otvorila otázka rozhodcov. Môžte situáciu v týchto ligách porovnať?

 

"Ako skoro každé mužstvo, tak i my máme problém s rozhodcami v niektorých stretnutiach, kde vidím najvačší problém celého systému 1.FHBL. Ako isto každý vie, naše mužstvo je poskladané z hráčov z Nových Zámkoch. Veľakrát sa stalo, keďže nie sme z Nitry, tak arbiter stretnutia domácim prižmúril očko, čoho dôsledkom bolo nevylúčenie súperovho hráča a zbytočne sa zápas strhol k nešportovému priebehu. Ako príklad uvádzam dvojzápas s Devilsom, kde to rozhodcovia absolútne nezvládli. V Nových Zámkoch tiež máme problém s pískaním, ale hlavne s vyberaním vhodných rozhodcov na zápasy, ktoré nesú prívlastok "rizikové". Na ťažšie a náročnejšie zápasy sú u nás dohodnutí dvaja skúsenejší rozhodcovia z mužstiev, ktorí majú skúsenosti a vedia si poradiť v daných situáciách. Preto by som bol rád, keby rizikové stretnutia, ktoré sa vopred určia, viedol skúsenejší rozhodca z prideleného mužstva a nie arbiter, ktorý ide pískať prvý krát v živote."  

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.8 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.