Kajmanské ostrovy zaskočené silou súperov


By Michal Runák - Posted on 25 jún 2011

"Hrali sme veľmi dobre, na chlapcov som hrdý," hovorí kapitán Kajmanských ostrovov Hather.

V poslednom zápase na turnaji odohrali Kajmanské ostrovy zápas proti Hong Kongu. Prekvapil vás súper niečím?

"Napriek výhre musím povedať, že súper počas celého zápasu vyvíjal na nás veľký tlak, čo sa nám počas šampionátu nestalo. Takže áno, prekvapili nás v tom pozitívnom slova zmysle. Naši útočníci mali na druhej strane množstvo šancí, vsietili sme dokonca gól ktorý rozhodca nevidel. Hong Kong podržal gólman."

Ste spokojní s celkovým umiestnením?

"My sme chceli vyhrať B kategóriu. Súperi však boli veľmi silní, napriek tomu som spokojný. Mali sme tu najsilnejšiu zostavu, akú sme mohli postaviť. Dostali sme málo gólov, v oslabení sme dokonca inkasovali iba jediný raz. Presilovky boli taktiž dobré. Naši gólmani sa dostali medzi prvé miesta v počte inkasovaných gólov na zápas."

Páčila sa vám organizácia?

"Organizačný výbor odviedol skutočne vynikajúcu prácu, všetko vynikajúco fungovalo, naši skauti si poctivo zisťovali informácie o každom z našich protivníkov. Dokonca aj tých potencionálnych, čo nám veľmi pomohlo. Bol to v skutku vynikajúci turnaj pre náš tím."

Akým spôsobom funguje liga na Kajmanoch?

"Hráme ligu u nás na ostrovoch, v lige hrá 5 tímov, máme 100 registrovaných hráčov. Sú to ľudia, ktorí boli schopní prísť na šampionát. Dali sme dokopy výber tých najlepších, stalo sa tak niekedy na začiatku marca a odvtedy sme trénovali. Veľa hráčov je Kanaďanov, ale máme takisto aj hráčov priamo z ostrovov. Teraz ešte len predstavujeme hokejbal na našich ostrovoch, máme tam vynikajúci program pre deti, ktorý môže v nasledujucich rokoch vychovať špičkových hokejbalistov. V tomto programe má najstrarší účcastník 14 rokov a najmladší hráč v našom tíme má 18. Takže možno nie na nasledujúcich MS, ale  na tých dalších už uvidíte veľmi veľa mladých hráčov z tohto programu."

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 14 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.