Kľúčom k úspechu je účasť na zápasoch


By Ján Ivančík - Posted on 23 september 2009

Azda len málokto by pred začiatkom sezóny tvrdil, že HVTT bude lídrom prvej ligy takmer po celý ročník. Teraz je to skutočnosť, ktorú treba akceptovať ako holý fakt. Fhbl.sk Vám prináša rozhovor s Vladimírom Orieškom, zástupcom najväčšieho prekvapenia tejto sezóny.

 

Uplynulú sezónu sa HVTT nepodarilo prebojovať ani medzi elitnú osmičku. V prvom a doposiaľ zároveň i poslednom ročníku  play-off sa teda Čermáň nepredstavil. Ako to však vyzerá historicky najhoršie umiestnenie (10. miesto) hráčov "Hráme v tréningovom tempe" neodradilo, práve naopak. Nový elán priniesol i líderské výsledky.

"Minulý rok sme hrali iba playout a skončili sme na 10. mieste, čo bol pre nás asi najhorší výsledok zo všetkých sezón. Mali sme kvalitný tím, ale na zápasy chodilo málo hráčov. To sa odrazilo i na výsledkoch.," začal svoju analýzu Vladimír Orieška. V čom je teda špeciálny kľúč k úspechu? "Tento rok máme viacej hráčov na zápasoch a výsledky sú podstatne lepšie ako v minulej sezóne. Podľa mňa je práve toto  hlavný dôvod prečo sme na prvom mieste práve my."

Výkony tímu sú najlepšie od založenia klubu. Kto by ale čakal, že na prvoligovom tróne vydržia HVTT tak dlho? "Toto je doposiaľ náš najväčší úspech, aký sme vo FHbL dosiahli. O tom, že budeme prví po 15 zápasoch sa nám asi ani nesnívalo, kedže sme na začiatku prehrali pár stretnutí. Potom sme však začali hrať lepšie a zrazu sme sa ocitli na prvom mieste," zamyslel sa nad minulosťou Orieška .

Na jar putovali body z jednej prehry aktuálneho lídra na konto Esám. Práve s nimi sa Čermáň stretol naposledy, a tentokrát dal jasne najavo, kto je pánom na ihrisku.

"Proti Esám sme hrali vynikajúco hneď od začiatku zápasu. Dali sme rýchlych päť gólov a mali sme jasný náskok. Potom si však Esá zobrali time-out a zaskočili nás dvoma rýchlymi gólmi. Do druhej tretiny sme išli s cieľom zvýšiť náskok a to sa nám aj podarilo. Súperovi sme nedovolili výraznejšie sa presadiť a jasne sme vyhrali 16:6. Teší nás, že sme nezopakovali zápas z jarnej časti, kde sme prehrali s Esami o 2 góly," pochvaľuje si Orieška.

Veľkou výhodou HVTT je i fakt, že v tíme sa nenachádza žiaden vyčnievajúci kanonier, či výrazný ťahúň. Práve preto môže byť absencia ktoréhokoľvek hráča nahradená. Potvrdzuje to i fakt, že medzi 25 najproduktívnejších hráčov nie je ani jeden z HVTT. V 25-ke najlepších strelcov sa nachádza iba Daniel Blahula (16.miesto).

Je sezóna vyrovnanejšia, než predošlé a je ešte priskoro myslieť na titul?

Hoci je Čermáň stále vo vedení, každé zaváhanie sa môže ukázať ako rozhodujúce. Vedúca trojka má totiž rovnaký počet bodov. "Lipa team a Devils sú dva silné tímy, ktoré majú dobrých hráčov a kvalitných brankárov takže to bude určite ťažké s nimi vyhrať. Avšak v jarnej časti sa nám podarilo tieto dva tímy poraziť. Sme na prvom mieste a naše ambície v tejto sezóne sú čo najvyššie takže do týchto dvoch zápasov ideme s jednoznačným cieľom, samozrejme vyhrať," nechal sa počuť Vladimír Orieška.

Fhbl naberá na kvalite. Svedčí o tom i stále zvyšujúca sa popularita a vyrovnanosť ligy. Čo si o tom myslí hráč HVTT Vladimír Orieška? "Táto sezóna je nesmierne vyrovnaná, hlavne v 1. a 2. lige. V 2. lige vedie Flyers, ale rozdiel medzi 1. a 5. tímom je len pár bodov. Aj napriek tomu si myslím, že Flyers si už nenechajú ujsť prvé miesto a na budúci rok ich uvidíme v 1. fhbl. V 1. lige je to tiež vyrovnané, veď na prvom mieste nemáme žiadny náskok, takže jedno zaváhanie a môžeme to trpko oľutovať. Do konca zostáva ešte 9 zápasov a stať sa môže čokoľvek. Je to podľa nás najvyrovnanejší ročník v histórii FHbL."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.