Jozef Ďuris: Verím, že do prvého zápasu na MS budeme pripravení


By Michal Runák - Posted on 15 máj 2013

Tréneri reprezentácie si doterajší prístup hráčov pochvaľujú.

Predposlednou fázou pokračovala príprava ženskej i mužskej štátnej reprezentácie na majstrovstvá sveta, ktoré sa už o šestnásť dní budú konať v kolíske hokejbalu v Kanade, v  meste St. John´s. Hlavného trénera mužskej reprezentácie Jozefa Ďurisa sme po poslednom zraze vyspovedali.

Ako sa vám pozdáva forma jednotlivých hráčov, najmä tých, ktorí majú už dlhšie po sezóne?

"Musím s potešením povedať, že všetci hráči prišli na zraz dobre pripravení po kondičnej stránke. Po hernej to už bolo trošku horšie, hlavne u tých, ktorý mali dlhší herný výpadok, ale treba dodať, že postupne sa to vylepšovalo a na konci sústredenia to už bolo tak ako to má byť. Takže celkovo som bol so všetkými spokojný."

Hráči už boli zaradený do jednotlivých formácií, nastúpime takto aj
na prvý zápas na MS?

"Určite to nie je konečné zloženie formácii. Máme pred sebou ešte jeden zraz a stále hľadáme optimálne zloženie hlavne obranných dvojíc a netreba zabúdať, že nám chýbal aj Marek Slovák."

Ako to vlastne vyzerá s jeho účasťou? Pocestuje s výberom na MS? Kedy
bude definitíva ohľadom jeho štartu?

"Marekovi musí dať súhlas jeho zamestnávateľ. Myslím, že jasno okolo neho by mohlo byť budúci týždeň."

Ktorú činnosť bude treba vypilovať do odletu najviac?

"Budeme venovať hlavne hernému štýlu a nácviku presilových hier, ktoré nám najmä v zápasoch s Českou republikou veľmi nešli. Ja verím, že do prvého zápasu na MS budeme dobre pripravení aj po tejto stránke."

Cítiť už v kádri takú zdravú nervozitu?

"Nič také som zatiaľ nepostrehol. Chalani prišli veľmi dobre naladení a celé sústredenie sa nieslo vo veľmi dobrej nálade, o ktorú sa starali niektorí hráči. MS začínajú za necelé tri týždne, takže na zdravú nervozitu je ešte čas."

Ako ste spokojný s doterajším priebehom prípravy a myslíte si, že počet
zrazov do MS je optimálny?

"S doterajšou prípravou som spokojný. Hráči chodili na sústredenia veľmi dobre pripravení, čo je dobrá vizitka aj pre všetky extraligové kluby. Odohrali sme štyri veľmi dobré stretnutia s Českou reprezentáciou a jedno so Švajčiarskom. Hlavne zápasy s majstrami sveta nám dali veľa a ukázali, kde sa musíme zlepšiť. V tejto extraligovej sezóne bol program dosť nahustený, takže počet sústredení bol podľa mňa optimálny a dostačujúci."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.8 (12 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.