Jedna z najstarších líg na Slovensku sa možno opäť dočká dôstojného ihriska


By joziva - Posted on 17 november 2011

V Zlatých Moravciach sa možno konečne dočkajú dôstojného hokejbalového ihriska.

Na ploche za zimným štadiónom v Zlatých Moravciach možno čoskoro vyrastie nová hokejbalová bašta. Zlatomoravčania patria medzi slovenské mestá s dlhou hokejbalovou tradíciou, no na rozvoj športu momentálne nemajú dostatok priestorov. Podľa MY Nitrianskych novín by malo vzniknúť nové ihrisko na starých tenisových kurtoch.

Zámer jeho výstavby odsúhlasili mestskí poslanci. Do zastupiteľstva ho predložila poslankyňa Erika Babocká.

Náklady sú 37-tisíc eur

Ihrisko má vyrásť na pôvodných tenisových kurtoch medzi šatňami a štadiónom. Tento fakt má mestu ušetriť peniaze. Projekt, ktorý dalo vypracovať Zlatomoravské hokejbalové združenie, počíta na ihrisko s celkovou sumou vo výške takmer 37-tisíc eur.

„Kurty majú vhodné podložie na vybudovanie hracej plochy, čím by sa znížili náklady na výstavbu hokejbalového ihriska z 36 814 eur na 20-tisíc až 25-tisíc eur,“ povedal pre nitra.sme.sk Michal Cimmermann zo Zlatomoravského hokejbalového združenia.

Ani túto sumu ale zrejme mesto nepotiahne samé. Hovorí sa o čiastke 10-tisíc eur z rozpočtu, zvyšok by mohli hradiť sponzori.

„Chcel by som kolegov poprosiť, aby tento zámer podporili,“ povedal pred hlasovaním poslanec Milan Galaba (Smer), člen komisie športu. Po schválení zámeru primátor Peter Lednár (Smer-KDH-HZDS) upozornil, že s výstavbou ihriska sa bude dať pohnúť najskôr v budúcom roku. „Tento rok na to peniaze nie sú, zámer sme zaradili do rozpočtu mesta na rok 2012,“ vyjadril sa pre nitra.sme.ske primátor Z.Moraviec.

Liga s dvadsaťpäťročnou tradíciou hrá momentálne v nedôstojných podmienkach. Priestor na rozvíjanie hokejbalu nie je. Po vystavaní telocvicne v areály gymnázia, kde predtým fungovala súťaž sa museli hráči presunúť na plochu v obytnej zóne. Vedenie súťaže sa pokúsilo aspoň o výstavbu provizórnych mantinelov. Pre častý pohyb detí v danej lokalite však mesto tento návrh zamietlo.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.