Je nás málo a oproti súperom sa stále iba učíme, uznal Christoph Köll z Villachu


By Ján Ivančík - Posted on 04 jún 2010

"Viacerí hráči nemohli prísť, pretože je to pre nás iba hobby, a tak musia pracovať," povedal v exkluzívnom rozhovore pre fhbl.sk Christoph Köll, obranca najslabšieho účastníka Euro Cupu 2010.

Askö Villach zbiera jeden debakel za druhým. V konkurencií tých najlepších sa rakúski hráči stále iba hľadajú a na svoju šancu musia ďalej čakať. V prvom stretnutí utŕžili naši susedia debakel od Doprastavu, následne ich vycvičil i fínsky Perapohj. Ani zo súboja s Karvinou nevyšli Rakúšania najlepšie. Pätnásť gólov na takomto turnaji je priveľa.

"Pätnásť gólov je veľmi veľa. To sa na takomto turnaji nemôže stať," povedal pre fhbl.sk gólman Villachu Andreas Leeb a ťažko hľadal slová na doloženie: "Naša hra bola pomalá a defenzíva katastrofálna."

V pozitívnejšom duchu sa neniesli ani slová jeho spoluhráča, obrancu Christopha Kölla. Podľa neho si však treba uvedomiť situáciu, v akej sa ich mužstvo nachádza.

"Sme iba deviati hráči a je to skutočne náročné na behanie. Naša defenzíva bola veľmi zlá, nestíhali sme so súpermi. Tí majú úžasnú techniku. Sme z Rakúska, takže máme čo doháňať. Snáď nasledujúci rok to bude lepšie," vyjadril sa pre fhbl.sk Köll.

Otázne zostáva prečo jeden z najlepších rakúskych tímov priniesol na takýto turnaj iba dvanásť hráčov, z toho dvoch brankárov. Köll odpovedal takto: "Viacerí hráči nemohli prísť, pretože je to pre nás iba hobby, a tak musia pracovať. Väčšina mala pracovné povinnosti, takže nemohli prísť."

V súboji s českým súperom pôsobili hráči Villachu unavene, ba až bezradne. Na ich hokejky sa nelepila iba smola, ale najmä únava. Možno i to je dôvod, prečo Villach ešte neskóroval. "Sme unavení z uplynulého dňa. Je nás málo, hráme dva zápasy za ďeň a cítime to na sebe," vyjadril sa obranca rakúskeho klubu.

"Zostávajúce zápasy by sme chceli odohrať so cťou, túžba víťaziť je stále, no súperi sú veľmi silní. Mnoho sme sa tu však naučili a skúsenosti stále zbierame," zakončil sympatický obranca

Zatiaľ nikto nehlasoval

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.