Iepurii Cup otvorí ihrisko v Devínskej Novej Vsi


By Michal Runák - Posted on 09 august 2013

V Bratislave vyrástol ďalší hokejbalový areál.

V Devínskej Novej Vsi majú nový hokejbalový areál. Dlhoročné snaženie, aby mala odľahlá mestská časť Bratislavy svoj vlastný hokejbalový stánok extraligových rozmerov sa tak konečne stala realitou. Ihrisko o rozmeroch 52x26 metrov už niekoľko dní plní svoju funkciu a v sobotu ho slávnostne otvoria miniturnajom Iepurii Cup.

"Sobotňajší turnaj odštartuje jednu dlhoročnú tradíciu, aspoň v to pevne verím. Prvý ročník turnaja je len akýmsi sviatkom, pri príležitosti otvorenia nového ihriska v našej mestskej časti. Hrať však budeme o putovný pohár, čím je jasne naznačené, že táto tradícia bude pokračovať. Novému ihrisku sa veľmi tešíme, po tých rokoch si to Devínska naozaj zaslúžila, hokejbal sa tu hrá prakticky od jeho vzniku, no staré ihrisko umožňovalo hrať iba menšie ligy systémom 3+1. Verím, že s novým ihriskom prídu i ďalšie nové výzvy a úspechy," povedal pre TOPhbl.sk jeden zo spoluorganizátorov turnaja Jaroslav Lukáčik.

Iepurii Cup si teda pripíše cez víkend svoju prvú čiarku. Štartovať na turnaji budú mužstvá z 1.SHbL Bratislava-Záhorie, doplnené o miestny tím Mosquitoes. Ihrisko oficiálne otvorí starosta mestkej časti Devínska Nová Ves Milan Jambor spolu s konateľom firmy DNV šport Andreiom Kiszelom, ktorí majú najväčšiu zásluhu na tom, že nový areál vôbec vyrástol. Pozvané sú i mnohé osobnosti slovenského hokejbalu, ktoré sa turnaja osobne zúčastnia ako hráči, pozvaný je aj jeden bývalý dlhoročný reprezentant, ktorý by mal vhodiť slávnostné buly.  Stretnutia bude rozhodovať predseda rozhodcovskej komisie a zároveň medzinárodný rozhodca Marek Kralovič, ktorý je rovnako rodákom z Devínskej Novej Vsi. Spestrením bude aj zápas žiačikov, na ktorých sa pri stavbe ihriska myslelo najviac. Práve budúcnosť detí je pri tejto uponáhľanej dobe dôležitá a podobné ihriská by mali rásť aj v iných kútoch Slovenska. K dispozícii bude počas turnaja aj bohaté občerstvenie. Preto tí, ktorí by si radi spestrili víkend športom, ste srdečne pozvaní na tento hokejbalový sviatok do Devínskej Novej Vsi.

IEPURII CUP DNV 1. ročník 2013

Skupina A:

1. HBC Bratislava Flyers
2. HBC Farma Petržalka
3. HBC Iepurii DNV

Skupina B:

1. Mosquitoes DNV
2. HBT Slovan Bratislava
3. ŠHBK Lizards Stupava
 
Program:

08,00 – HBC Bratislava Flyers – HBC Farma Petržalka
08,45 – Mosquitoes DNV – HBT Slovan Bratislava
09,30 – otvorenie hokejbalového ihriska starostom MČ Bratislava – DNV
09,50 – priateľský zápas detí ročníkov 2005, 2006, 2007
10,25 – HBC Iepurii DNV – HBC Bratislava Flyers
11,10 – ŠHBK Lizards Stupava – Mosquitoes DNV
11,55 – HBC Farma Petržalka – HBC Iepurii DNV
12,40 – HBT Slovan Bratislava – ŠHBK Lizards Stupava
13,30 – zápas o konečné umiestnenie
14,15 – A1 – B2
15,00 – B1 – A2
15,45 – zápas o tretie miesto
16,30 – zápas o prvé miesto
17,15 – vyhlásenie výsledkov, odovzdanie cien starostom MČ Bratislava DNV

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
18 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.