I my máme ambície tvrdí brankár "gladiátorov" Rybanský


By Ján Ivančík - Posted on 12 október 2009

"Nie je to tak, že nemáme ambície. Ale najistejšia ambícia je nevypadnúť," povedal pre Fhbl.sk gólman Gladiators Lukáš Rybanský.

Sami o sebe na webe tvrdia, že nemajú prehnané ciele. Ich mottom je hrať hokejbal a túto sezónu im to vychádza podľa plánov. Gladiatos sú na jedenástej priečke, no ešte nič nie je isté. Ako je možný postup aj o päť miest vyššie, tak i zostup do tretej ligy. Ten však razantne odmietajú. Prinášame Vám interview s brankárom "gladiátorov" Lukášom Rybanským.
 

Jedenásta priečka je pre vaše mužstvo isto dostatočným zadosťučinením...

"Je pravda, že na jedenástom mieste sme ešte od začiatku nášho pôsobenia v druhej lige nefigurovali. Teda určite nie v tak pokročilý čas ako je dvadsiatepiate kolo. Cítime sa však dobre a veríme, že môžme ísť ešte o niečo vyššie."

Sami vystupujete ako klub, ktorý nemá ambície. Vraj si chcete len zahrať hokejbal. Dá sa hrať bez cieľa?

"Hrať sa dá vždy, keď príde dostatok hokejbalistov. Ako to potom dopadne je už druhá vec (smiech). Ale nie. Myslím si, že to tak nie je. Ambície máme, tá najistejšia je za žiadnych okolností nevypadnúť do tretej ligy. Potom je to už iba o tom, či skončíme tretí alebo či štrnásti. Motiváciou je vždy snaha byť čo najvyššie. Na postup to však zatiaľ nestačí."

Vy sa na postup necítite, koho by ste teda favorizovali?

"Ja by som si tipol Flyers. Určite, že i Angels sú kvalitné mužstvo, no 'letci' hrajú pekný, útočný hokejbal. Ten sa mne osobne páči viac ako prepracovaná obrana Angels."

Štatistiky Gladiátorov hovoria jasnou rečou. Ste vyrovnaní tak v útoku ako i v obrane. Jedenáste miesto však tvrdí, že kdesi to škrípe...

"Keďže hrám na poste brankára, tak vnímam, že náš najväčší problém je práve tu. Podľa mňa je celá záhada v obrane. Myslím si, že brankár nemôže nič, pokiaľ nemá kvalitnú defenzívu. Tak isto ak nepodrží zadné rady brankár, celé mužstvo hrá zbytočne. Vidím tiež, že si nedokážeme počas celého zápasu udržať koncentráciu. Robia nám preoblémy základné veci ako podržať si hráča, nenechať ho samého pred bránou. Nie je to v žiadnom prípade kritické, no útok má vyššiu kvalitu."

Torpéda v poslednej dobe naberajú na obrátkach. Poslednej priečke sa chcú vyhnúť a obeťou ste sa stali i vy...

"Niet čo dodať. Posledný zápas bol riadny výbuch. Duel sme mali vo svojich rukách, no Torpéda sme nechali stále hroziť. Ja osobne som to nechápal, keďže zápas predtým sme hrali úplne inak. Hlavný dôvod našej potupnej prehry tkvelv nefunkčnej obrane. To najmä v poslednej tretine, keď sme prestali hrať nadobro. Druhá fáza hry nám vyšla, viedli sme 3:1. Stav sa však začal rýchlo meniť, súper nás stále prečísloval a my sme pykali."

Nabudúce to bude ešte ťažšie.. Pripravujete sa na Flyers...

"Flyers sú ťažkým súperom, ktorého sme ešte nikdy neporazili. Sme si vedomí i našich schopností a vieme potrápiť kohokoľvek. Ak si hráči vstúpia do svedomia a začnú opäť bojovať, so srdiečkom, 'letci' môžu mať problém."


Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.