Hnízdil: Rozhodli presilovky a nepremenené trestné strieľanie


By joziva - Posted on 28 jún 2015

"Je to veľké sklamanie, ale prišli sme si pre cenný kov. Zlato to nebude, ale stále hráme o bronz," povedal Daniel Hnízdil pre hokejbal.cz.

Česká republika si zahrá na tohtoročnom svetovom šampionáte iba o bronz. Rozhodol o tom sobotňajší súboj, v ktorom sme našich susedov vyradili výhrou 3:1.

"Je to sklamanie. Čakali sme víťazstvo, ale je to hrozná smola. Keď hráte za tretinu osem minút v oslabení, chýbajú vám potom sily v závere. Rodholi presilovky," povedal pre hokejbal.cz Daniel Hnízdil.

Podľa jeho slov rozhodli české chyby: "Môžeme si za to sami. Nehrali sme to, čo sme mali a neplnili sme trénerove pokyny. Vôbec sme sa nedostávali do tlaku," konštatuje Hnízdil, podľa ktorého rozhodlo i nepremenené trestné strieľanie za stavu 0:0.

"Bol to jeden z kľúčových momentov. Keby sme dali gól, mohli sme byť vo vedení a hrať svoju hru. To sa nestalo. Ešte za stavu 1:2 sme boli veľmi odhodlaní a verili sme, že sa to zlomí. Keď prišiel smolný gól, ktorý to celé rozhodol, poslalo nás to psychicky ku dnu. Už nebola sila na obrat," znejú slová Daniela Hnízdila.

Napriek tomu sa Česi chcú pobiť o medailu.

"Je to veľké sklamanie, ale prišli sme si pre cenný kov. Zlato to nebude, ale stále hráme o bronz. Ten chceme vyhrať," dodal český reprezentant.

foto: hokejbal.cz

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 11 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.