FHbL: Zamieria "kojoti" na titul?


By Ján Ivančík - Posted on 05 február 2011

Veľké predsezónne nákupy v mužstve účastníka I.FHbL Coyotes predznamenávajú mimoriadnu zmenu.

Zo dna na vrchol. Zrejme táto fráza bude pre mužstvo Coyotes pôsobiace v I.FHbL najvýštižnejšia. Po minulé roky jeden z posledných tímov najvyššej FHbL zrazu naberá neočakávaný smer na špic tabuľky. Pomôcť by mu v tom mali nové posily.

Po ukončení pôsobenia tímu HK 99 Raffales vo FHbL sa väčšina klubu rozhodla pre fúziu s Coyotes. Aj vďaka tomu si dres s púštnym tvorom budú v nasledujúcom ročníku obliekať hráči ako Dag Bajtala, Milan Chňapek st. Ján Katrušin, Martin Katrušin, Daniel Nechala, Peter Príbela, Ján Runák, Pavol Teplan či Imrich Turčan. To však zdaleka nie je všetko.

V novom ročníku sa neobjaví ani Suomi Chrenová a jej najväčšie eso Marián Molnár tiež zamieril ku "kojotom". Najproduktívnejší muž spred dvoch sezón bude bez pochýb výdatnou posilou.V uplynulej sezóne mal na titul najproduktívnejšieho hráča našlipnuté opäť, no jeho tím ročník nedohral. "Kojotov" posilní aj bývalý treťoligista z mužstva Amatéri Pavol Karlík. Jeho klub síce druhú ligu vyhral, no neprihlásil sa do novej sezóny.

Ani to však nie je koniec nových posíl Coyotes. Tí sa budú môcť spoliehať aj na navrátilca Petra Ratulovského a nováčika Milana Chňapeka ml.Bez akejkoľvek debaty sú teda "kojoti" čiernym koňom nového ročníka.

S trinástimi novými tvárami tak mužstvo vstupuje do najdlhšej sezóny s neuveriteľnými devätnástimi hráčmi na súpiske. Otázne je ako sa takýto ohromný počet vedeniu klubu podarí zorganizovať. Napriek všetkým optimistickým prognózam Coyotes po rokoch skúšok v oblakoch nelietajú.

"O cieľoch ešte hovoriť nechceme, o tom sa budeme môcť baviť možno tak po prvých piatich kolách, kedy budeme poznať silu ostatných mužstiev. Sezóna je špecifická aj tým, že sa bude hrať na tri časti a za ten čas sa toho môže veľa zmeniť. Nielen v našom tíme, ale aj v ostatných. Tým, že z ligy odišlo mnoho kvalitných tímov a my sme sa posilnili, vzrástli aj naše ciele do nového ročníka. O konkrétnom umiestnení však hovoriť nechceme. Určite chceme byť vyššie ako v minulých sezónach. Veľa bude závisieť od prístupu nových hráčov, od formy brankára a od celkovej nálady v tíme," povedal pre TOPhbl.sk Martin Hrotek.

Pred nadchádzajúcim ročníkom je však zrejmé, že značka Team Coyotes už nebude znamenať súpera z dna tabuľky, proti ktorému sa body zväčša nestrácajú. "Kojoti" po praktickej fúzii s HK 99 chcú hrať vyššie.

"Už počas zápasu s Raffales v jesennej časti sme začali uvažovať o možnosti zlúčenia sa s týmto tímom. Obe mužstvá, Raffales aj Team Coyotes, chodili na zápasy s malým počtom hráčov a tak bolo radikálne riešenie situácie nevyhnutné. Napokon to vyústilo do odchodu takmer všetkých "Raffalesákov" ku Kojotom. Avšak mnohí z nich sa v zápasoch objavia len občas. Toto posilnenie Kojotov o skúsených hráčov prilákalo späť aj Petra Ratulovského a s Palom Karlíkom sme boli dohodnutí už dávno pred príchodom spomínanej skupiny z Raffales," dodal Hrotek.

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
13 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.