FHbL vstupuje do sezóny pravdy s podstatnými zmenami


By Ján Ivančík - Posted on 11 január 2011

FHbL čaká náročná sezóna, vedenie prichádza s novými návrhmi.

Nad FHbL visia viaceré otázniky. Ako sa bývalá najväčšia a jediná liga v Nitre vysporiada s novými podmienkami? Uplynulá sezóna bola takmer katastrofálna. Podarí sa vedeniu súťaže zastaviť úpadok ligy? Čo prinesú nové zmeny?

Isté je len to, že namiesto štartovného 30 eur za klub sa bude do nového ročníka vstupovať so štartovným 20 eur na hráča. Vedenie súťaže zatiaľ pravdepodobne ráta s troma ligami, ako to bolo doteraz. Schválilo totiž tri termíny pre zástupcov klubov. Ten prvoligový bol na pláne v pondelok, zvyšné dva o dva dni neskôr. Situácia okolo zapísaných klubov je zatiaľ nejasná, bližšie informácie budú známe až neskôr.

Termíny na odovzdanie súpisiek sú taktiež stanovené. Pre prvoligistov je čas na odovzdanie tlačív v dni 24.1 2011 od 14. do 18. hodiny. Druhá a tretia liga majú termíny o deň a dva neskôr.

Nový súťažný ročník prinesie mimoriadnu anomáliu. Hrať sa bude systémom jar-jeseň-jar. Je to spôsobené prechodom na nový hrací systém, zaužívaný v ostatných ligách nie iba na Slovensku jeseň-jar. Aby sa predišlo polročnej odstávke ligy, prípadne skrátenému ročníku, vedenie pristúpilo k tomuto kroku.

V nasledujúcej sezóne, ktorá by mala štartovať v marci, sa ruší aj tradičný rozhodovací poriadok. Mužstvá sa aj formou vyššieho zápisného zbavia bremena rozhodovania a zapisovania. To budú mať na starosti stáli rozhodcovia.

Kvôli masovému odchodu hráčov a klubov z uplynulej sezóny sa vedenie ligy rozhodlo anulovať všetky kontumácie a hráči z vypadnutých mužstiev sa môžu opäť ukázať na ploche Fara arény. Aj napriek tomu je zatiaľ otázne, či sa počet mužstiev a hráčov v lige zvýši oproti číslam z konca uplynulého ročníka. Momentálne prognózy však veľkým optimizmom nesršia.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.