FHbL s novými pravidlami


By Ján Ivančík - Posted on 23 január 2011

Vo FHbL už platia nové pravidlá.

Od januára oznámil organizačný výbor nitrianskej FHbL nové pravidlá. Tie sa týkajú viacerých herných činností. Najočakávanejšou novinkou je zrušenie rozhodovania klubmi. Dozor nad všetkými zápasmi prevezme bývalý hokejový rozhodca Milan Mášik.

Vedenie sa snaží predísť minuloročným kontumáciám aj zrušením zapisovania priebehu zápasov hráčmi. Do súťaže však prichádzajú aj ďalšie novinky. Čakacia lehota na nastúpenie mužstva sa výrazne skrátila a to iba na päť minút od úradne stanoveného začiatku zápasu. Ide o výrazný posun oproti pätnásťminútovej lehote z predošlých pravidiel. Aj to však bolo v uplynulej sezóne dodržiavané iba nedôsledne. Zmenili sa aj výšky poplatkov a iné pravidlá.

Už v nasledujúcom týždni začína prestupový termín pre všetky ligy. Aj tu sa prejavil výrazný posun oproti uplynulým ročníkom. Vedenie súťaže doteraz neoznámilo, či budú naďalej tri alebo iba dve súťaže, keďže v uplynulej sezóne i v tej nadchádzajúcej oznámilo ukončenie pôsobenia v FHbL množstvo tímov. Tým posledným bolo nenastúpenie do nového ročníka tímu I.FHbL HK 99 Raffales. Všetko bude zrejme závisieť od počtu prihlásených výberov.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.