Fair Cup bol o priateľstve a famóznej organizácii


By Ján Ivančík - Posted on 08 jún 2016

"Takú organizáciu som ešte nevidel a aj chlapci z nej boli úplne unesení," vraví pre TOPhbl.sk Stanislav Libo, ktorý má za sebou desiatky skvelých hokejbalových turnajov.

Mladí gajarskí hokejbalisti majú za sebou ďalší nevšedný zážitok. Ako jediný slovenský účastník si totiž mohli vychutnať plný komfort českého turnaja Fair Cup, organizovaného partnerským klubom HBC Hostivař. Tréner a manažér klubu Stanislav Libo nevedel nájsť dostatok slov chvály na organizáciu podujatia, ktorého celkovým triumfátorom sa stal práve slovenský celok.

„Bol to vskutku jedinečný turnaj. Takú organizáciu som ešte nikdy nevidel a aj chlapci z nej boli úplne unesení. Ak sa pred podujatím hovorilo o tom, že prvoradé nie sú výsledky, ale láska k športu, presne tak to bolo. Organizátori boli veľmi priateľskí, pripravili pre našich chlapcov fantastický program a zážitky, na ktoré chalani nikdy nezabudnú. Harmonogram bol presne dodržaný a čo ma najviac fascinovalo, bola atmosféra na štadióne,“ vynáša turnaj do nebies Libo.

O atmosféru sa starali tak návštevníci, ako aj hráči a ich rodičia. „Každý tím mal svoj vlastný bubon a chlapci dostali vuvuzely. Vo finále sa všetci na striedačke povzbudzovali a hnali vpred. Myslím si, že každý tím, ktorý sa tohto turnaja zúčastnil musí byť plný neopakovateľných pocitov,“ konštatuje Libo, ktorý sa už teraz teší na pokračovanie Fair Cupu.

Aj z hernej stránky si ale turnaj vysoko pochvaľuje. „Celkový triumf nás, samozrejme, veľmi teší. Chlapci sú z neho nadšení a rovnako aj ja. Musím pochváliť všetkých našich hráčov, pretože aj keď nám pár opôr chýbalo, zabrali tí, ktorí ich nahradili. Veľmi milo som bol prekvapený aj z mladších chlapcov, ktorí dostali príležitosť a chopili sa jej. Rovnako ale musím pochváliť aj kvalitu súperov. Zvlášť mám radosť z výkonov našich mladých pušiek Danka Hačára a Samka Tisovčíka. Podávali po celý turnaj super výkony. Nesmiem zabudnúť ani na Simona Lavrinčíka, Danka Dziaka, Mateja Kasu a Pepa Špačka.  Dostali šancu sa predviesť a skvele ju využili. Sú to všetko chlapci, o ktorých budeme ešte počuť a ja verím, že potiahnu náš tím za dalšími úspechmi. O buducnost sa nemúsime báť.Bolo vidieť, že sa stretla česká elita a na ihrisku sa predvádzali krásne hokejbalové súboje,“ dodáva manažér a tréner Gajár.

Výsledky nedeľňajších play-off súbojov Fair Cup-u:

O 5. miesto:
HBC Hostivař HBC Alpiq Kladno 2:6

O 3. miesto:
HBC Plzeň HBC JTEKT Svítkov Stars 3:2

Finále
L2Hockey Gajary Flames HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 3:1
Góly: 10. Macenauer (Klečka), 11. Marton, 18. Marton (Nemec) - 20. Hálek

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.