Extraligista bol zo Stümpel Cupu sklamaný


By joziva - Posted on 30 júl 2010

"Nemôžeme si dávať nižšie ciele ako bolo umiestnenie v uplynulom ročníku. Najdôležitejšie však bude postúpiť do play-off, a potom si budeme snívať svoj sen," povedal v rozhovore pre fhbl.sk Pavol Humeník, vedúci extraligistu z Kežmarku.

Extraligový klub z Kežmarku má za sebou vydarenú sezónu. Piate miesto v najvyššej slovenskej súťaži však nebolo jedinou novou skúsenosťou. Východniari sa zúčastnili aj pätnásteho ročníka Stümpel Cupu, kde sa predstavili ako jediný tím z našej najvyššej súťaže. Jeden z najväčších hokejbalových turnajov však nezaujal podľa očakávaní. Prinášame vám rozhovor s prvým mužom kežmarského klubu Pavlom Humeníkom.

Uplynulý extraligový ročník vám vyšiel nad očakávania dobre. Umiestnenie Kežmarku bolo mimoriadne príjemným prekvapením sezóny. Ste napokon spokojný?

"Spokojnosť s minulým ročníkom vyjadriť môžeme, no vždy sa dá skončiť aj lepšie. Najmä vtedy ak neprejdete cez štvrťfinále play-off. Myslím si, že sme mali na viac ako na konečné piate miesto."

Blíži sa nová sezóna, ako to vyzerá s príchodmi a odchodmi pred ňou? 

"Nejaké zmeny v mužstve určite budú. Viacerí hráči totiž odišli pracovať do zahraničia, takže ich musíme nahradiť. Práve skúšame nové posily. Celková kvalita mužstva by sa však oproti uplynulej sezóne meniť nemala."

Tento rok ste sa zúčastnili i celoslovenského turnaja v Nitre. Pod záštitou Jozefa Stümpela sa odohral už pätnásty ročník Stümpel Cupu. Ako hodnotíte svoje vystúpenie na tomto turnaji?

"Bolo to niečo nové. Vyskúšali sme si tu azda po ôsmich rokoch hrať opäť bez ofsajdov a bez plávajúcej modrej čiary. Zistili sme, že to už nie je pre nás a bol to vlastne krok späť. Zápasy nám teda po hernej stránke nič nedali. Turnaja sa však zúčastňujú výborné mužstvá, a preto si myslím, že nie je dobré keď sa tak kvalitný turnaj nehrá podľa všeobecných hokejbalových pravidiel. Ak chcú organizátori posunúť podujatie výkonnostne ďalej, tak skôr či neskôr musia prejsť na všeobecne uznávaný systém hry. Inak im tam žiadny extraligista nepríde a stane sa z toho iba regionálny turnaj."

Aké sú ciele a očakávania Kežmarku pred nasledujúcou sezónou?

"Cieľ do najbližšieho extraligového ročníka nemôže byť nižší ako bolo naše umiestnenie v uplynulej sezóne. Preto je našim vysnívaným cieľom semifinále. Nasledujúci ročník však bude určite vyrovnanejší, takže aj oveľa ťažší ako ten minulý. Preto je našim prvým cieľom postup do play-off a až potm budeme snívať náš sen ďalej."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.