Extraliga: Pruské podľahlo Ružinovu

By Ján Ivančík - Posted on 13 marec 2010

Prinášame vám výsledky sobotňajších stretnutí devätnásteho kola predohrávky dvadsiatehoprvého kola extraligy hokejbalistov. LG TPS Doprastav Bratislava - ŠK Profis 32 Bratislava 5:1 (2:0,2:0,1:1)

Výsledky sobotňajších stretnutí 19. kola extraligy 2009/2010:

Súboj dvoch bratislavských rivalov bol podľa očakávaní v réžii domáceho Doprastavu. Už prvá tretina jasne nasvedčila, že o víťazovi nemožno pochybovať. Po dvoch dejstvách boj stav už 4:0 v prospech domácich. Najlepším strelcom zápasu sa stal dvojgólový Kadraba.

LG TPS Doprastav Bratislava - ŠK Profis 32 Bratislava 5:1 (2:0,2:0,1:1)

Góly: Kadraba 2, Velčický, Axamit, M.Michalička - Botló

Hoci ŠK 98 nastupovalo do duelu s Ružinovom ako papierový favorit, predpoklady sa nenaplnili. Po vyrovnanej prvej tretine viedli domáci jednogólovým rozdielom. Svoj náskok zvýšili aj v druhom dejstve a ten už do konca stretnutia nepustili.

Reebok Hockey Ružinov – ŠK 98 Pruské 3:1 (2:1,1:0,0:0)

Góly: Križan, Simon, Polák – Chotár

Považská Bystrica nastúpila proti Komete ako jasný outsider. Napriek tomu viera vo výhra vydržala až do konca. Za Vrútky dvakrát skóroval Lihan.

DT Žirafa Pov. Bystrica – HBK Kometa Vrútky 2:4 (1:2,1:1,0:1)

Góly: A.Hrenák, J.Koleno – Lihan 2, Kerdík, Pastorek

N-Sport sa odlepil od extraligového dna. Zabezpečila to výhra nad Žilinou na domácom ihrisku. Výraznú prevahu v dovtedy vyrovnanom súboji získali Zvolenčania až v tretej tretine.

N-Sport Zvolen – HBC Žirafa Žilina 5:2 (1:0,1:2,3:0)

Góly: Lunter, Németh, Ľ.Plandor, Bogusz, Harvan – Ladiver, Vojaský

MŠK Kežmarok nehral

Výsledky sobotňajších predohrávaného stretnutia 21. kola extraligy 2009/2010:

V predohrávanom zápase sa stretli hokejbalisti Kežmarku so Skalicou. Po minulotýždňovom úspešnom výjazde do Bratislavy získali Kežmarčania ďalšie dôležité body. Tento raz za výhru nad Skalicou.

MŠK Kežmarok – HBK 87 Fany sport Skalica 4:2 (2:0,0:1,2:1)

Góly: Kuzmik 3, K.Jankura – Galbavý, Rampáček