Extraliga od nového jesene s výraznými zmenami, pravdepodobne i dvoma divíziami


By joziva - Posted on 04 august 2010

Slovenskú extraligu čakajú zaujímavé zmeny, no vé vedenie chce posunúť úroveň hokejbalu na Slovensku vyššie

Extraligistov čaká od nadchádzajúceho ročníka viacero zaznamenaniahodných zmien. Noví účastníci totiž možno úplne zmenia doterajší model súťaže. Medzi najmarkantnejšie obmeny našej najvyššej súťaže by mali patriť tieto body:

- Neočakávane sa znížili nároky na predpísanú veľkosť ihriska pre seniorskú kategóriu. Doterajší minimálny rozmer 52 x 26 m (s výnimkou 48 x 24 m) už neplatí. Došlo k uvoľneniu a od novej sezóny bude postačovať veľkosť 48 x 24 m. Ani tieto parametre momentálne nespĺňajú Vrútky (46,6 x 23,75 m) a zatiaľ ani Považská Bystrica (avšak ihrisko je v rekonštrukcii a po jej ukončení by malo narásť na 52 x 26 m).

- Organizátor prvýkrát vykonal previerku vybavenosti jednotlivých ihrísk. Sledovali sa najmä rozmery, šatne, sprchy s teplou vodou a iné technické podrobnosti. V tomto prípade je už situácia zložitejšia. Problémy majú viaceré strediská, na ich odstránenie majú čas do 30. septembra 2010. Po tomto termíne musia mať určené „náhradné“ domáce dejisko zápasov, resp. odohrajú všetky stretnutia u súperov.

- Najdiskutovanejšou témou bol projekt „Nitra“. Výkonný výbor urobil rozhodnutie o pribratí trinásteho mužstva do súťaže. Zvolené riešenie výrazne skomplikuje herný systém. S trinástimi družstvami v ligovom pelotóne by sa muselo v základnej časti odohrať až 26 kôl, pričom v ostatnej sezóne ich bolo 22. V situácii, keď nastávajúca sezóna bude vrcholiť Majstrovstvami sveta seniorov v Bratislave je to neprijateľné pre väčšinu klubov. Znamenalo by to odohranie jesennej časti od 4.9. do 18.12., na jar by sa začínalo 12.2.11 a koniec základnej časti je naplánovaný na 5. marca. Okrem rizika „nehrateľných zimných“ dátumov, počítalo rozlosovanie až so siedmimi dvojkolami. Naviac by preplnený kalendár zužoval priestor na prípadné dohrávky. Prítomní zástupcovia odsúhlasili nasledovné riešenie: ak bude v súťaži iba 12 družstiev, odohrá sa základná časť „klasickým“ spôsobom každý s každým, doma aj vonku. Pri vyššom počte ako 12, sa súťaž rozdelí na „sever“ a „juh“, 7 a 6 mužstiev. Účastníci si potom zahrajú dvakrát v rámci svojej skupiny, pravdepodobne raz so súpermi z druhej skupiny a zrejme nadstavbovú časť „do kríža“ medzi skupinami. Definitívny model bude uzavretý po 6. auguste 2010. Otázny je totiž ešte štart štrnásteho účastníka, ktorý by vytvoril symetrický model oboch divízii.

- Organizačné zmeny nastali aj pri zabezpečení jednotlivých zápasov. Rozhodcovia budú mať právomoc nezačať stretnutie, ak budú chýbať dvaja usporiadatelia alebo zdravotník.

 - Zmenám sa nevyhli ani zápasové pravidlá. Tendenciou je ich prispôsobovania sa hokeju: „pískať“ sa bude vysoká hokejka až pri kontakte s loptičkou, nestačí iba úmysel ako doposiaľ. Pri vylúčení hráča sa hra prenesie do obranného pásma previnilého tímu. Zakázané uvoľnenie sa ruší, ak brankár neprevinilého družstva opustí oboma nohami bránkovisko. Naopak zakázané uvoľnenie bude aj v prípade, ak loptička prejde bránkoviskom, prípadne bude mať kontakt s konštrukciou bránky.

zdroj: hbc.zirafa.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.4 (5 votes)
Značky

kvalitnych hracov ste mali vzdy, len nebolo ihrisko. ale ani same ečka nevyhravaju tituly...

CELA LIGA BUDE ROZ...ANA KVOLY NITRE !!!!!!

EURASE PREVYSUJU KVALITU A UROVEN LIGY

Prečo si to mylsíš? Nitra určite bude prinosom pre ligu, vytvorili sa tu podmienky o ktorých sa iným nesníva. Ak by si napisal od kial si tak by som to vedel porovnat, ale tak to je jedno...

všetky tieto príspevky su o jednom jedinom, a to o tom že ste mate strach z Nr, lebo kradneme hráčov, máme euráče a podobne....takže z toho vyplíva že to čo robíme, robíme dobre a vytáča Vás to tam. Čo mna teší a som rád že vidno na našej praci že to ma vyznam...

S pozdravom Granát

ano vsetci mame z vas strach  porozpravame sa o tom po sezone tipujem vas tak na 4 az 6 miesto

Milý hokejbalista, ak by sme obsadili 4 až 6 miesto, tak to budeme považovať za veľký úspech nováčika. Verím, že by sa nám to mohlo podariť, a ďakujeme, že nás takto vysoko favorizuješ

STRAPECEK CHODI PO NR UZ JAK MAJSTER SR

. . . ale ty to z Bratislavy asi vidíš lepšie ako my, ktorí sme s ním každý tréning či zápas

BOL BY SI PREKVAPENY  SKADE SOM

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
13 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.