Extraliga možno príde o ďalšieho účastníka, Humeník v Kežmarku končí


By joziva - Posted on 04 august 2010

Vedúci extraligového mužstva seniorov MŠK Kežmarok a zároveň predseda OZ Kežmarská hokejbalová únia Pavol Humeník abdikoval na svoju pozíciu. Prvý muž kežmarského hokejbalu nechal extraligovú budúcnosť svojho tímu otvorenú.

Po dvoch dňoch od zasadania Rady Slovenskej hokejbalovej únie sa vedúci kežmarského seniorského mužstva Pavol Humeník rozhodol skončiť na svojej doterajšej pozícii. Okrem Kežmarskej hokejbalovej ligy sa už nechce viac venovať hokejbalu.

"Odchádzam z pozície vedúceho mužstva a časom aj z pozície vedúceho kežmarského hokejbalového strediska, aby som sa nemusel zúčastňať stretnutí s vedením únie. Extraligový hokejbal pre mňa definitívne skončil. Ešte by som sa na záver naozaj rád zúčastnil v decembri Mamut Cupu, a potom už dám asi hokejbalu koniec. Budem sa venovať mestskej lige, no ani tu nie je isté, či po tejto sezóne neskončím." napísal vo svojom vyjadrení na oficiálnej stránke KHbL Pavol Humeník.

Dôvodom na nečakaný odchod vedúcej postavy hokejbalu v Kežmarku by malo byť novovymenované vedenie SHbÚ voči ktorému necíti dôveru. "Po rokovaniach som sa rozhodol, ako vedúci mužstva, že prihlásiť mužstvo Kežmarku do Slovenskej hokejbalovej extraligy seniorov by boli zbytočne vyhodené finančné prostriedky, pretože vôbec nepociťujem dôveru v regulárnosť tejto súťaže," vyslovil sa Humeník.

Budúcnosť kežmarského extraligového hokejbalu je teda otázna. Ďalším dôvodom Humeníkovho odchodu boli totiž finančné problémy. Tie bude mať na starosti nové vedenie, ktoré musí do  6.augusta rozhodnúť, či prihlási Kežmarok do našej najvyššej súťaže.

Kežmarok pred začiatkom nového ročníka ťaží ešte jedna sankcia. Činí ju 210 Eur pokuty pre konkrétnych hráčov tímu. Humeník na záver svojho vyjadrenia poďakoval všetkým, ktorí sa pričinili o rast hokejbalu v meste.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (5 votes)
Značky

Podľa mňa je to skutočne prínos, že budeme hrať extraligu. V Nitre sú vynikajúce podmienky pre hokejbal, 2 kvalitné ligy, U19 ide hrať slovenskú extraligu, Rytieri zase seniorskú. Chcel by som vidieť koľko miest sa za posledné roky prihlási, resp. prihlásilo s takouto silnou základňou. Oči samozrejme hokejbalovým funkcionárskym dinosaurom kole to, že v Nitre boli vytvorené pre seniorov také podmienky, aké nemá žiadny klub. Je logické, že hráči prejavujú záujem o odchod do Nitry. A my máme radosť, veď len pri kvalitných hráčoch sa môžu naši odchovanci niečo priučiť. Čo bráni vytvoriť aj iným klubom podmienky aké dnes má Nitra? Chceme v extralige samozrejme uspieť, čo však neznamená hneď získať titul, to je nereálne. My sa skutočne snažíme na veci pozerať reálne a tiež sa prikrývame iba takou perinou na akú máme. K vedeniu zväzu sa môžem vyjadriť iba pozitívne, nakoľko sú nám ako nováčikovi nápomocní, za čo im i touto cestou ďakujem. A či sú takí, alebo onakí.... Nuž niekto ich zvolil ale Nitra mala pri hlasovaní iba jeden hlas!

ani ja neverim vedeniu shbu

OPAKUJEM ZE NITRA TAM  NEMA CO ROBIT ! PRECO SA NEHRALA BARAZ?

LEN TAK *****  DOTLACILI NITRU DO LIGY? POTLACILI TO ***** EURASE! LIGA S 13 KLUBMI JE CHUJOVINA A TOTO TRIO SA TVARI ZE VSETKO JE OK

ANI JA NEDVOVERUJEM VEDENIU SHBU

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
12 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.