Extraliga: Martin opäť na čele, Považská Bystrica asi iba pred bránami play-off

By Ján Ivančík - Posted on 27 marec 2010

Výsledky sobotňajších stretnutí 21. kola hokejbalovej extraligy 2009/2010: LG Doprastav Bratislava - HBK Kometa Vrútky 4:1 (1:0,2:1,1:0)

Výsledky sobotňajších stretnutí 21. kola hokejbalovej extraligy 2009/2010:

Bratislavčania si dokázali poradiť s Kometou a zosadili ju tak z extraligového trónu. Naň opäť zasadol Martin, ktorý má ešte zápas k dobru. Pred záverečným dvadsiatymdruhým kolom a dohratím šestnásteho kola teda zostáva všetko otvorené. Jediný gól hostí dokázal vsietiť Kolčák v druhej časti hry. Tú napokon domáci vyhrali s prehľadom 3:1 a na záver už iba potvrdili svoje víťazstvo.

LG Doprastav Bratislava - HBK Kometa Vrútky 4:1 (1:0,2:1,1:0)

Góly: Čapka, Sedláček, Kanich, Vavro - Kolčák

Martin v dôležitom dueli nastúpil proti Považskej Bystrici. Oba kádre mali o motiváciu postarané. Izoglobal bojoval o návrat na extraligový trón, Považania zas o play-off. Zápas sa napokon niesol podľa očakávania v réžii mužstva z Turca. Dvojgóloví Hrivnák a Kollár zabezpečili svojmu mužstvu jasnú výhru. Gól pridal aj Hulej.

DT Žirafa Pov. Bystrica - ŠKB Izoglobal Martin 1:5 (0:1,1:3,0:1)

Góly: A.Hrenák - Hrivnák, Kollár po 2, Hulej

ŠK 98 Pruské - HBC Žirafa Žilina 2:3 (1:0,1:0,0:3)

Góly: Gavač, Pecucha - Lajčiak, Drábik, Mokoš

Súboj zo spodnej časti tabuľky vyšie v prospech Profisu. Zvolenčania síce začali lepšie, no ŠK 32 ztrhujúcou druhou tretinou rozhodli o svojom víťazstve. Záverečná tretina priniesla vyrovnaný stav. Zaujímavosťou je, že v stretnutí sa presadilo až deväť strelcov.

N-Sport Zvolen - ŠK Profis 32 Bratislava 3:6 (2:1,0:4,1:1)

Góly: M.Mitter, Kršiak, Lunter - Pokorný, Kováč, Smreček, Nemčovič, Poor, Hrabárik

Zápas MŠK Kežmarok - HBK 87 Fany sport Skalica (4:2) predohrali 13. marca

Voľno mal Reebok Hockey Ružinov

Zápas 20. kola ŠK 98 Pruské - N-Sport Zvolen 5:0 kontumačne pretože hostia nepricestovali na stretnutie