Ettlmayr: Tip na víťaza? Niekto z Čiech alebo Slovenska


By joziva - Posted on 29 máj 2010

Euro Cup 2010 sa nezadržateľne blížil. Fhbl.sk vám preto do začiatku turnaja predstaví viacero zaujímavých zahraničných účastníkov. "Máme mladý tím. Na Slovensko ideme s cieľom zahrať si a nabrať skúsenosti z medzinárodného podujatia," povedala v exkluzívnom rozhovore pre fhbl.sk opora rakúskeho ASKÖ Villach Timo Ettlmayr.

Naše hlavné mesto už čoskoro privíta európske majstrovstvá klubov a ani pri tomto podujatí nebude redakcia fhbl.sk chýbať. Okrem hokejbalových veľmocí medzi ktoré patrí i Slovensko a Česko sa na turnaji predstavia i hráči z Rakúska, Nemecka či Fínska. Práve s rakúskym záskutpcom ASKÖ Villach sme sa porozprávali o cieľoch pred podujatím.

Boj to titul bude mimoriadne náročný. Už teraz sa vynára viacero kandidátov, no ani ostatní zúčastnení nechcú odísť s hanbou. "Prichádzame s mladým tímom. Našich cieľom preto bude vidieť, spoznať a nazbierať skúsenosti z medzištátneho turnaja. Jeho úroveň by mala byť vysoká. Aspoň dúfam," s úsmevom prezradil Timo Ettlmayr z Villachu.

Rakúsky zástupca bude prežíva ešte stále ťažké časy. Sezóna sa u našich susedov stále neskončila, a preto sa nemôžu plne koncentrovať iba na Euro Cup. "Sme uprostred sezóny, takže nevieme ako tento rok dopadneme. Máme však kvalitný tím a veríme, že v play-off to dokážeme. Verím, že sa nám podarí zvíťaziť," vyjadril sa Ettlmayr.

Ani Rakúšania nepatria medzi hokejbalovú špičku, hoci tento šport je v ich krajine záujem. "Hokejbal je u nás veľmi populárny," povedala opora Villachu a doložila: "Je tu však aj futbal a ten ho často zatieni. Čo je však pre Villach výhodou, je fakt, že ide o hokejové mesto. Cez leto tak na ihriská prichádza množstvo hráčov z EBEL (prvá hokejová liga v rakúsku pozn. redaktora). Niekedy prilákajú na štadióny množstvo divákov a sú z toho skvelé stretnutia."

Ani mužstvo zo susedstva si netrúfa porovnávať sa s našim herným systémom. Podľa Ettlmayra sme stále popredu. "Nemôžete porovnávať hokejbal u nás a u vás. V lige máme iba sedem mužstiev schopných konkurencie."

Slovenských a českých účastníkov blížiaceho sa Euro Cupu však Rakúšan pozná veľmi dobre. "S Asköm som bol na veľa európskych turnajoch a na nich nikdy nechýbali ani slovenský zástupcovia. Neviem síce momentálne mená klubov, ale poznám štýl hry Bratislavy ale i Mostu a Ústí a viacerých ďalších," dokázal Ettlmayr, že vo svetovom hokejbale sa vyzná.

Každého diváka najviac zaujíma kto získa titul. Nie sú to však iba diváci, ale najmä hráči kto sleduje súperov a ich štýl hry. Favorita číslo jeden však Timo Ettlmayr nemá. "To skutočne neviem posúdiť. V zahraničných ligách nemám až taký prehľad aby som sa mohol vyjadriť. Predpokladám však, že to bude jeden zo slovenských alebo českých účastníkov," doložil na záver.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 10 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.