Ecker rehabilituje a chystá sa na svoj návrat


By Ján Ivančík - Posted on 29 december 2011

"Chcel by som popracovať na tom, aby som sa dostal aj na európsky šampionát. Myslím si, že kondične to nebude problém. Od nového roka začínam behávať s chalanmi na trénenigoch. Len do toho zatiaľ nezapojím hokejku," povedal pre TOPhbl.sk Michal Ecker.

Nitrianski rytieri sa museli takmer celú jesennú časť zaobísť bez zraneného Michala Eckera. Talentovaný reprezentant si hneď v úvodnom zápase proti petržalskému Jokeritu vykĺbil rameno a odvtedy je na nútenej dovolenke.

"Som vyše dvoch mesiacov po operácii a teší ma, že už badať viditeľné zmeny k lepšiemu," opísal svoje momentálne zdravotné rozpoloženie nitriansky mladík a pokračoval: "Začiatkom decembra som začal s rehabilitáciami. Zatiaľ to pokračuje dobre a ak sa nič nezmení, začiatkom marca by som mal byť k dispozícii. Nechcem však nič uponáhľať. Dám si záležať na tom, aby som bol zdravotne úplne v poriadku. Nechcem mať znovu rovnaké zdravotné problémy."

Nitre sa darí, veď opäť okupuje prvú priečku ligovej tabuľky. Aj keď sa Ecker nemohol zapojiť do zápasového rytmu, na zápasoch svojho tímu nechýbal.

"Bol som na každom zápase i tréningu. Máme výbornú partiu, s chalanmi som sa zabavil a porozprával. Snažil som sa kolektív aspoň povzbudiť, keďže im inak pomôcť nemôžem. Som rád, že nám to ide a verím, že budeme šlapať v rovnakom duchu i naďalej," poznamenal rýchlonohý útočník.

Prvé miesto s jedninou prehrou je vynikajúca vizitka. Človeku sa až chce vybehnúť na plochu a priložiť ruku k dielu.

"S výkonmi tímu môžeme byť nad mieru spokojní. Máme dosť natrénované, čo chalani pretavili aj na výsledky. Jedno zakopnutie nič neznamená, veď žiadne mužstvo ešte nedokázalo napredovať bez prehry. Keď to bude takto pokračovať, máme šancu na úspech," vyjadril sa Ecker, ktorému hokejbal skutočne chýba: "Na každom tréningu i zápase ma to ťahalo na plochu. Chýba mi to. Dúfam, že nastúpim v už dobrom zdravotnom stave a hokejbal mi bude chutiť."

Láka i reprezentácia

Slovenskom v poslednom čase hýbe najmä otázka reprezentačného trénera. Na posledných majstrovstvách sveta dostalo šancu i niekoľko nováčikov. Medzi nimi bol i Ecker.

"Keď mám pravdu povedať, je mi asi jedno, kto bude novým trénerom. Som mladý hráč a keby sa náhodou niekedy dostanem do nominácie, budem sa snažiť urobiť všetko preto, aby som mnou bol kouč spokojný. Proti trénerovi Torokovi nemám žiadne výhrady. Možno to teraz bude niekto z radov bývalých hráčov, alebo dokonca súčasných. Nechajme sa prekvapiť," nechcel veľmi špekulovať Ecker.

S rokom 2012 sa blížia i majstrovstvá Európy a to je pre Slovensko šanca na úspech. Behavý útočník z Nitry by sa opäť rád videl v najcennejšom drese.

"Dovtedy by som mal byť fit. Chcel by som popracovať na tom, aby som sa dostal aj na európsky šampionát. Urobím pre to všetko. Myslím si, že kondične to nebude problém. Od nového roka začínam behávať s chalanmi na trénenigoch. Len do toho zatiaľ nezapojím hokejku," objasnil plány do budúcnosti Michal Ecker.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.