Dvanáste kolo v Senci prinieslo aj napínavý boj Reca Devils s Dunajskou Lužnou

V spolupráci s Jánom Tarnaiom vám prinášame výsledky 12.kola ligy v Senci.

Devils Petržalka   -   Nová Dedinka   2:1  (2:0 0:1 0:0)
Móri           1+0         Csontoš   1+0
Tomašovič 1+0         Šťastný    0+1
Jesenský     0+1         Bohmer   0+1
Pápež         0+1

Do tohto zápasu lepšie vstúpili hráči Bratislavského mužstva, ktorý sa pustili bez rešpektu do svojho súpera a zatlačili ho na svoju polovicu ihriska. Hneď v úvode  1.min sa im podarilo streliť otvárací gól zásluhou Mareka Móriho, ktorý dostal ideálnu prihrávku od Jesenského a svojou dravosťou sa presadil pred súperovým brankárom. Aj naďalej hráči Petržalky tlačili svojho súpera a vytvárali si jednu šancu za druhou. V 6.min zvyšovali už na 2:0 keď z pravej strany prihrával dostal presnú prihrávku Tomašovič a nekompromisne zavesil. Hráči z Novej Dedinky sa v prvej tretine nevedeli presadiť proti dobre organizovanej obrane súpera a tak brankár Petržalky nemal v tejto časti veľa práce.

Kto by si myslel, že Devils bude v druhej tretine pokračovať v nastavenom trende, mýlil sa.
Mužstvo z Novej Dedinky vstúpilo do druhej časti hry ako vymenené. Začali si lepšie prihrávať, spresnili hru a niekoľkokrát nebezpečne ohrozili bránku súpera. Hra sa do značnej miery vyrovnala a Petržalka sa v útoku nie a nie presadiť. V 14.min sa podarilo Dedinke znížiť stav na 2:1 po peknej akcii na jeden dotyk, keď po osi Bohmer-Šťastný-Csontoš sa posledný menovaný najlepšie zorientoval pred súperovou bránkou a prekonal brankára Petržalky.

Aj v poslednej tretine to bol vyrovnaný zápas, mužstvá hrozili na jednej aj druhej strane, ale na mieste stáli výborný brankári a tak sa útočníci nevedeli presadiť. Opticky navrch mali v tejto časti hry Bratislavčania, ale ani Dedinka sa nenechala zahanbiť a nebezpečne podkurovala pred súperovou bránkou a hoci sa jej hráči snažili o vyrovnanie, do konca zápasu sa to už nepodarilo ani jednému mužstvu a tak sa zápas skončil tesným víťazstvom v prospech Petržalky.

Povedali po zápase:
kapitán Petržalky Goldschmidt "Do tohto zápasu sme išli z jasným zámerom a to zvíťaziť. V prevej tretine sa nám to aj darilo, súpera sme jasne predčili a výsledkom bolo naše dvoj gólové vedenie. Potom sme sa ale až príliš uspokojili, súper sa výrazne zlepšil a nám sa prestala dariť naša hra. V poslednej tretine sme sa zamerali hlavne na to, aby sme nedostali zbytočný gól, niekoľko krát sme nebezpečne zaútočili, ale koncovka nám vôbec nevychádzala. Vynikajúco zachytal aj brankár hostí keď zlikvidoval niekoľko našich tutoviek ako napr. tú Móriho kde sme mohli definitívne rozhodnúť . Nestalo sa tak, ale som rád že sme toto stretnutie dotiahli do víťazného konca a získali tak povinné body."

kapitán Novej Dedinky Šťastný "Úvod zápasu sme nezachytili, dostali sme dva rýchle góly a to poznamenalo celú prvú tretinu. Do druhej tretiny sme nastúpili s jasným zámerom zlepšiť našu hru, čo sa nám aj podarilo a dokázali sme znížiť stav na 2:1. Aj v poslednej tretine sme chceli vyrovnať, niekoľko krát nás podržal svojimi dobrými zákrokmi náš brankár, bohužiaľ sa nám to nepodarilo, hoci sme mali sľubných niekoľko príležitostí a tak si súper po zásluhe pripísal body za víťazstvo. Ukázali sme ale, že vieme hrať vyrovnanú partiu aj zo silnejším súperom a tak chceme pokračovať aj v odvetnej časti súťaže."

Orly Modra    -   Panthers Senec    9:0   (1:0 5:0 3:0)
Vlasák             0+1

V druhom zápase nastúpili proti sebe Modra a nováčik súťaže Panthers. Očakával sa jednoznačný výsledok v prospech domácich, ktorý sa spočiatku ale nerodil ľahko. V mužstve domácich sa po dlhej odmlke konečne ukázal aj Mikes, ale v podstate sa len  v mužstve rozbiehal. Tak isto aj hráči Panthers prišli v kompletnom zložení posilnený už aj o svoje útočné hroty a tak sa v prvej tretine hral zaujímavý hokejbal. Je pravdou ,že domáci mali pevne hru vo svojej réžii, ale v koncovke sa nevedeli presadiť aj vďaka vynikajúcemu výkonu brankára Panthers. Aj hráči Panthers niekoľko krát ohrozili brankára domácich a tak dlhé minúty bol stav nerozhodný 0:0. Až v 14.min padol prvý gól zásluhou Jelemenského a tak sa domáci konečne dočkali vedenia.

V druhej tretine sa domáci ešte viac zahryzli do svojho súpera a postupne začali  premieňať svoje príležitosti a tak skóre narastalo v ich prospech. Hráči zo Senca sa len veľmi ťažko bránili lavínovým útokom domácich a v tejto časti len sporadicky ohrozovali bránku domácich. Na konci druhej tretiny svietil stav na ukazovateli 6:0 v prospech domácich a tak o stretnutí bolo prakticky rozhodnuté.

V poslednej časti už domáci značne vypustili a tak sa tento zápas dohrával už len v priemernom tempe. Hráči Modry potom ešte tri krát zaťažili konto súperovho brankára a tak s  pomerne vysokým víťazstvom ukončili prvú časť súťaže.

Ohlasy po zápase:
kapitán Modry Somorovský "Do zápasu sme nastúpili s jasným zámerom zvíťaziť, čo sa nám podarilo. Konečne za nás nastúpil aj Mikes, ktorý sa vrátil zo švédska a bol v minulom roku veľkou oporou. V tomto zápase sa mu ešte tak nedarilo ako by si možno sám želal, ale hral po dlhej odmlke a tak sa musí ešte adaptovať na systém našej hry. Verím ale, že tak bude čoskoro a že nám pomôže v ďalších bojoch. Súper hral v prvej tretine obetavo a nám nevychádzalo zakončenie. Po tom sa ale naša hra zlepšila, začalo to padať do súperovej bránky a tak sme celkovo spokojný s vysokým víťazstvom."

kapitán Panthers Kudláč "Vedeli sme že v tomto zápase to bude veľmi ťažké. Modra je predsa len ašpirantom na titul a tak sme chceli hrať hlavne zo zabezpečenej obrany čo sa nám aj v prvej tretine darilo. Konečne nám prišli aj naše posily v útoku a tak aj mi sme niekoľko krát narobili súperovi vrásky na čele. V ďalšom priebehu sa  ale ukázala sila súpera a nám sa len ťažko darilo  odolávať domácim. V poslednej časti sme sa snažili moc neinkasovať a dohrať toto stretnutie so zdvihnutými hlavami. Som rád, že sme predviedli zlepšenú hru ako v minulých zápasoch. Momentálne na súpera ako je Modra nemáme, ale verím, že keď v budúcnosti predvedieme hru tak ako teraz, v prvej tretine môžeme dosahovať lepšie výsledky ako doteraz."

Playboy Senec   -   Skeletons Senec   7:2  (1:1 2:0 4:1)
L.Kováč       0+2

V tomto súboji nastúpili mužstvá, ktoré sú odvekými priateľmi ale v hokejbale aj odvekými súpermi. Aj keď postavenie v tabuľke postavil Playboy do role favorita, všetci vieme, že ich vzájomné súboje boli vždy zaujímavé. Inak tomu nebolo ani v tomto prípade a Playboy potvrdil svoje kvality aj v poslednej časti zápasu. Ale pekne poporiadku.

V prvej tretine to bol hneď od úvodu zaujímavý zápas na oboch stranách. Playboy mal síce viac z hry, ale chlapci zo Skeletonsu umne bránili a v niektorých prípadoch ich podržal svojimi výbornými zákrokmi aj brankár Marušinec. Na druhej strane niekoľko krát pohrozili z rýchlych protiútokov najmä zásluhou rýchlonohého Bohunického. Do 10.min sa nedokázalo ani jedno mužstvo presadiť pred súperovou bránkou až v 11.min sa to podarilo konečne hráčom Playboyu, keď sa pekným tečom po prihrávke od Tengeryho presadil Kintler 1:0.

V 15.min sa ale hráčom Skeletons podarilo vyrovnať zásluhou práve Bohunickým, ktorému prihrával Petho 1:1 a tak sa prvá tretina skončila nerozhodne.

Aj v druhej tretine to bol zaujímavý zápas ale hráči z Playboya predsa len prevzali taktovku do svojich rúk a diktovali tempo zápasu. V 4 a 7.min sa im podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov, keď sa postupne presadili Hromek po prihrávke od Stolárika a napokon sám Stolárik zvyšoval na 3:1. Ani po týchto dvoch góloch sa ale hráči zo Skeletonsu nezlomili a naďalej ohrozovali súperovho brankára, ale tak ako na jednej, tak aj na druhej strane chytal brankár mužstva Playboy spoľahlivo.

V poslednej časti sa ale hneď v úvode presadil Gramblička po vtipnej prihrávke od Tengeryho a zvýšil tak stav na 4:1 a keď v 4.min zvyšovali hráči Playboyu už na 5:1 zásluhou kapitána Kollára bolo prakticky o zápase rozhodnuté. V ďalšom priebehu hry potom ešte pridali dva góly a zvýšili  tak stav na 7:1.To sa postupne presadili opäť Kollár a Hromek. Až dve minúty pred koncom kozmeticky upravil stav na 7:2 Krištof po prihrávke od Bohunického a stanovil tak konečný výsledok.

kapitán Playboy Kollár "Do zápasu sme išli s jasným cieľom zvíťaziť a ostať tak na druhej priečke v tabuľke. Spočiatku sme sa nevedeli v koncovke presadiť ale verili sme, že sústavným tlakom na súperovu bránku sa nám to musí podariť. V druhej tretine sa nám podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov a to rozhodlo. V poslednej časti už súper nestačil a tak som rád, že sa nám v derby podarilo poraziť nášho súpera."

kapitán Skeletons T.Susko "Tieto zápasy majú zvláštny náboj. Poznáme sa dosť dlho a tak v derby je všetko možné. S počiatku sa nám darilo zachytávať útoky súpera, dobre chytal aj náš brankár, v druhej tretine nám ale Playboy ušiel na rozdiel dvoch gólov a to si myslím že rozhodlo. V poslednej časti sa prejavila herná kvalita súpera a tak môžem len pogratulovať nášmu súperovi k dnešnému víťazstvu."

Reca Devils    -    Dunajská Lužná    5:4   (1:1 2:2 2:1)
Repasi     2+0       Holík       2+0
Ravasz    1+2       Špindor    2+0
Voros      1+0       Krchňak   0+2
Kurtin     1+1        Chudý      0+2
Metzner  0+2
M.Susko 0+2

Do posledného zápasu dňa nastúpili proti sebe mužstvá, ktoré v minulosti zvádzali vždy vyrovnané zápasy a nebolo tomu inak ani v tomto zápase.

Od samého začiatku to bol vyrovnaný boj o každú loptičku. Mužstvá predvádzali rýchlu hru s množstvom šancí na oboch stranách. Ako prvý sa radovali hráči z Rece, keď po peknej spolupráci v útočnom pásme Metzner-Ravasz-Repasi posledný menovaný otvoril skóre zápasu 1:0. Aj naďalej sa útočilo  a bolo veľa pekných akcii z jednej aj druhej strany a diváci si v tomto zápase prišli na svoje. V 10.min Dunajská vyrovnala zásluhou Holíka, keď mu po samostatnej akcii prihrával Krchňák.

V druhej tretine sa obraz hry nezmenil a naďalej sa hral útočný hokejbal. V 2.min opäť udreli Recania. Kurtin vybojoval pri mantinely loptičku, posunul ju na voľného Ravasza a ten prekonal bezmocného brankára hostí 2:1. V 7.min to už vyzeralo z Dunajskou  zle keď kapitán domácich Repasi zvyšoval na 3:1. Dunajská ale potom zlepšila pohyb na ihrisku  a odmenou im bol gól z 11.min. To sa presadil opäť Holík a tentoraz mu prihrával Chudý. V 14.min bolo už vyrovnané, keď sa do útočného pásma dravo dostal Chudý, pekne prihral úplne voľnému kapitánovi Špindorovi a ten nezaváhal 3:3. Znovu bolo vyrovnané a opäť sa začínalo od začiatku.

Na začiatku tretej tretiny ale znovu strhli vedenie na svoju stranu hráči z Rece, keď v 2.min sa pri mantineli z pravej strany uvoľnil M.Susko vystrelil na brankára hostí, ten len s námahou kryl jeho strelu, ktorú vyrazil pred seba a tam pohotovou dorážkou Voros prekonal už bezmocného brankára 4:3. Hráči Dunajskej Lužnej vrhli všetky sily do útoku a na ihrisku sa odohrával urputný boj o každú loptičku. V 10.min sa im podarilo vyrovnať zásluhou neúnavného kapitána, ktorému prihrával agilný Krchňák, keď z obranného pásma vyviezol loptičku, obohral si obrancu, našiel peknou prihrávkou voľného Špindora a bolo vyrovnané.

Obe mužstvá si potom dávali pozor hlavne na obranu, aby neinkasovali zbytočný gól. V 13.min sa nechal v strednom pásme úplne zbytočne vylúčiť hráč z Dunajskej Valúšek a trest nenechal na seba dlho čakať. Minútu na to potrestali toto zaváhanie hráči Rece a strhli tak víťazstvo na svoju stranu. Pri následnej presilovej hre strieľal od modrej Ravasz, loptička sa odrazila k volnému Kurtinovi a ten spomedzi kruhov prestrelil brankára hostí 5:4.

Hostia potom zatlačili Recu do obranného pásma v snahe vyrovnať a vynútiť si tak nájazdy ale neostalo im veľa času a tak sa Rece podarilo udržať svoj tesný náskok a zvíťaziť tak v tomto zápase.

kapitán Rece Repasi "Vedeli sme že nás čaká ťažký zápas a tak sme sa na súpera dobre pripravili. Počas celého stretnutia to bolo ako na hojdačke a preto som rád že sa nám podarilo v tomto zápase zvíťaziť. Škoda hluchých miest, ktorých sme sa nevyvarovali keď sme v druhej tretine viedli o dva góly, ale aj súper mal svoju silu a donútil nás robiť tieto chyby. Teraz nasleduje zimná prestávka a ja dúfam, že sa naše výkony na jar ešte zlepšia a dostaneme sa do play off bez väčších problémov."

kapitán Dunajskej Lužnej Špindor "Po minulo týždňovom povinnom víťazstve sme chceli pokračovať v dobrom výkone z predchádzajúceho zápasu aj teraz. To sa nám aj čiastočne podarilo, aj keď sme tento krát nezaznamenali výhru. Récu poznáme veľmi dobre a preto sme sa na ňu dobre pripravili. Škoda len zaváhania v druhej tretine, kde nám ušli na rozdiel dvoch gólov, to sa potom vo vyrovnaných zápasoch ťažko dobieha. Podarilo sa nám to, ale stálo nás to veľa síl, ktoré nám potom chýbali v samom závere zápasu, keď sme chceli vyrovnať. Škoda aj vylúčenia v poslednej tretine za stavu 4:4, kde sme na to následne dostali rozhodujúci gól. V budúcnosti sa musíme vyvarovať takýchto zbytočných chýb inak nemôžeme pomýšľať na prípadný úspech. Verím že nám prestávka pomôže oddýchnuť si a nabrať nových síl do ďalších zápasov ktoré nás na jar čakajú."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)