Do Rakúska s vyhliadkou úspechu


By Michal Runák - Posted on 15 august 2012

Slovenský majster dnes odcestoval do Villachu na turnaj európskych šampiónov.

Tesne pred jeho odchodom sme zastihli oporu Rytierov Filipa Titku pri balení svojej výstroje. Boli sme zvedaví, ako sa slovenský majster na samotný turnaj pripravoval.

"Trénujeme od 31. júla, tréningy boli prispôsobené na bližšiu dobu, čize na turnaj do Villachu. Chodili sme do posilňovne a na tréningoch na ploche sme veľa behávali. Postupne sme si zvykali aj na loptičku. Tréningy sa neskôr prelievali do herných situácii a kombinácií. Bežecké jednotky však zostali, keďže vo Villachu je obrovské ihrisko," prezradil obranca Nitry.

Nitrania by po dvoch slovenských tituloch radi pridali do svojej zbierky aj trofej pre najlepšie európske mužstvo. Vo Villachu budú patriť rozhodne medzi najhorúcejšie želiezka na celkové prvenstvo.

"Samozrejme, tréner nam viackrát prizvukoval, na aký významný turnaj ideme a o čo sa tam bude hrať. Podľa mňa motiváciu pred takýmto podujatím musí mať každé družstvo, ak to tak nie je tak tam ani nemusia chodiť, to si akurát môžu popozerať krajinu. Určite myslíme všetci na úspech, ale musíme zostať nohami pevne na zemi, hrať našu hru, byť disciplinovaní. Bolo by to krásne, ak by sme uspeli," praje si Titka.

Silu súperov netreba zvlášť rozoberať. Fíni podporení svojskými fanúšikmi by nemali klásť našim zástupcom väčší odpor, rovnako ani Nemci. Domáci budú v psychickej výhode, švajčiarsky zázrak z Plzne môže mať svoje pokračovanie. No a spolu s našimi budú jednoznačnými favoritmi oba české kluby.

"Presne tak, Ružinov a češi budú asi najťažšímí protivníkmi. Silu ostatných ale nepoznáme, preto nemôžme nikoho podceniť, mohlo by sa nám to kruto vypomstiť. Videli sme sami v Plzni minulý rok na švajčiaroch, že slabý súper nebude žiaden. Musíme pristúpiť ku každému zápasu maximálne zodpovedne," dvíhal varovný prst nádejný obranca a prezradil nám i skladbu tímu: "Do Villachu ideme všetci, víťazná zostava sa nemení. Doma však bohužiaľ pre zranenie musel zostať Beniač," uzavrela opora majstra.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
12 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.