Do Mojmíroviec na "malý" hokejbal


By Michal Runák - Posted on 04 august 2012

 Mojmírovce privítajú jednodňový turnaj, hraný systémom 3+1.

 

Martin Podlucký je šéftrénerom mládeže v Nitre a nik mu nepovie inak ako Granát. A práve jeho meno, resp.prezývka nesie meno turnaja, ktorý bude budúci víkend hostiť ihrisko v Mojmírovciach.

"Cez leto je plno turnajov, tak som chcel urobiť nejaký turnaj len tak pre zábavu. 
Turnaje sa volajú väčšinou po sponozorch a patrónoch, ale ja som tento turnaj nazval po sebe, lebo účastníci sú všetko dobrí kamárati a bude to vlastne taký rodinný turnaj
viacej o zábave ako o výsledkoch,"
vysvetlil Martin Podlucký, alias Granát.

Aké kluby a tímy sa teda turnaja zúčastnia?

"Tak samozrejme Granátovci (úsmev), ďalej Watberg Senec, Nitrianski Rytieri Nitra, Nové Zámky, Fany Sport Zobor, Pelikáni - čo sú odchovanci Nitrianskych Rytierov, HKM Devínska Nová Ves a Fans Nitra."

Okrem nízkeho štartovného (50 € - pozn. red.) sa hráči i diváci môžu tešiť na ozaj rodinnú atmosféru, ktorá bude podporená varením guláša, z ktorého sa samozrejme ujde i hráčom.

"Guláš majú všetci hráči zabezpečený a rovnako tak aj pitný režim. Vyhodnotený bude najlepší brankár, hráč a najproduktívnejší hráč," dodal "Granát".

V Mojmírovciach sa teda stretne celkom kvalitné zloženie, o čom svedčia výbery, ktoré sa turnaja zúčastnia. No organizátor pripomína najmä hodnotu celého podujatia.

"Na ihrisku si nikto nič nedaruje, ale za mantinelom sme ľudia a budeme sa snažiť, aby všetko prebehlo ako má a aby sme sa všetci porozprávali o rôznych veciach. Hokejbal je jedným z najmasovejších športov na Slovensku a aj taktýmto spôsbom chcem zvýšiť jeho propagáciu,"  upozorňuje Martin Podlucký.

Kto pozná známu postavu nitrianskeho hokejbalu vie, že "Granát"  nehovorí do vetra a turnaj bude vskutku vydarený. Na záver sme boli zvedaví, či aj spomenutý guláš bude podľa jeho receptu.

"Pravdou je, že ja rád varím, myslím že to je aj videť, ale tento guláš bude variť podľa všetkého pán Divinec, lepšie sa rozumie divine, je to zrejmé aj podľa jeho priezviska a má oveľa väčšie skúsenosti. Ja nemožem korenisté, nakoľko som jemný človek a ťažko znášam vyšší tlak, ktorý zo štiplavého jedla mávám,"  uzavrel s veľkou dávkou humoru organizátor turnaja.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
13 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.