FOTO: Devínska Nová Ves sa dočkala renovácie svojho areálu


By Ján Ivančík - Posted on 02 január 2013

Na Slovensku sa hokejbal teší veľkej obľube. Svedčia o tom aj stále pribúdajúce hokejbalové stánky po celej republike. Renovácie sa dočkali aj v bratislavskej Devínskej Novej Vsi.

V Devínskej Novej Vsi majú nový hokejbalový areál. Dlhoročné snaženie, aby mala odľahlá mestská časť Bratislavy svoj vlastný hokejbalový stánok extraligových rozmerov sa tak konečne stala realitou. V DNV sa dokonca netaja ani tým, že azda už v nadchádzajúcej sezóne sa pobijú o miestenku v našej najvyššej súťaži.

"Pred voľbami do miestneho zastupiteľstva som mal spoločnú víziu spoločne s Andreiom Kiszelom - postaviť v Devínskej Novej Vsi hokejbalové ihrisko extraligových rozmerov, ktoré si táto mestská časť už dávno zaslúžila. Náš volebný tím bol napokon úspešný. Ja osobne som sa síce o pár hlasov do zastupiteľstva nedostal, no konateľom DNV Šport, ktorá zastrešuje všetky športové aktivity v našej mestskej časti sa stal práve Andrei Kiszel," povedal pre náš web Michal Runák a pokračoval: "Som veľmi rád, že jeho slová neboli iba slovami do vetra a dnes sa môžeme pochváliť týmto nádherným športovým areálom. Ihrisko má rozmery 52x26 metra. Verím, že onedlho sa na ňom bude hrať extraliga. Devínska Nová Ves má bohatú hokejbalovú základňu, momentálne z našej ani nie 17 tisícovej mestskej časti hráva extraligu napríklad Kečkeš, či Božik za petržalský Jokerit, Cajchan za Nitrianskych rytierov, či v minulosti Čapka za bratislavskú LG. Majster sveta z Mostu z roku 2010 a tohto roku štvrtý v kategórii U 18 resp. U 20 Tomáš Červenka, je rovnako z Devínskej a nedávno sa do našej časti prisťahovala aj minuloročná opora Ružinova Peter Butowski. V regionálnej ZHbL nás navyše reprezentuje miestny klub Iepurii Albastri DNV. Je teda na čom stavať, verím, že naša vízia bude onedlho naplnená. Ihrisko treba ešte dokončiť, ďaľšie práce ohľadom povrchu budú pokračovať 7. januára, pričom všetko bude závisieť najmä od počasia. Na záver chcem ešte raz vyzdvihnúť veľký kus práce Andreia Kiszela a s ním všetkých, ktorí sa postarali o tento nádherný vianočný darček."

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.7 (14 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
11 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.