Derby ako bič


By joziva - Posted on 25 september 2009

Prvý proti druhému, majster proti lídrovi. Derby ako je toto sa často nevidí. Sobota 26.9 2009 nám prinesie duel medzi Lipa Teamom a HVTT Čermáň.

 

 

Duel dvadsiatehodruhého kola o 14:00 bude mať mimoriadnu príchuť. Okrem toho, že si sily zmeria úradujúci majster s priebežným lídrom, pravdepodobne sa bude lámať chlieb i v otázke majstra tohto ročníka. V hre samozrejme zostáva i Devils, no tieto tri body znamenajú veľa. Poďme sa teda pozrieť, čo hovrorí o zápase štatistika.

Brána: Lipa Team : HVTT Čermáň 1:0

Lipa by mala mať v bráne istú výhodu. Brankár Gažík patrí medzi ikony klubu i celej FHbL už veľmi dlhú dobu. Urastený gólman kraľuje tabuľke brankárov i tento rok. So šiestimi bodmi mu patrí prvá priečka, zatiaľ čo ochranca svätyne HVTT Grobarčík okupuje "až" štvrtú priečku. Z tohto pohľadu teda 1:0 pre Lipu.

Obrana: Lipa Team : HVTT Čermáň 2:0

Obrana nevyhnutne súvisí s kvalitou gólmana, pretože nie je spôsob ako určiť jej kvalitu bez jeho pomoci.Podľa štatistických údajov je jasné, že i v tejto činnosti je Lipa Team o krok vpred. Zatiaľ, čo Čermáň inkasoval počas 21 stretnutí 89-krát, do siete "listov" preniklo iba 50 striel. Či sa na tom niečo zmení ukáže až samotný zápas, no tabuľka vraví 2:0 pre Lipa Team.

Útok: Lipa Team : HVTT Čermáň 2:1

V počte strelených gólov vedie HVTT. Síce je rozdiel pomerne nepatrný, iba štvorgólový, ale predsa. Lipa vsietila 157 presných zásahov, Hráme v tréningovom tempe až 161.

Vyrovnanosť formácií: Lipa Team : HVTT Čermáň 2:2

Ako bolo už neraz napísané, veľkou výhodou HVTT je nesmierna vyrovnanosť hráčov a fakt, že mužstvo nemá jedinečného bodového ťahúňa. Na druhej strane to pre nich môže byť i osudné. Lipa má v prvej 20 až troch najproduktívnejších a dvoch najlepších strelcov. HVTT ani jedného, prípadne iba jedného.

Skúsenosť s náročnými duelmi: Lipa Team : HVTT Čermáň 3:2

Viacnásobný majster Lipa Team má predsalen trošku skúsenejší káder ako jeho oponent. Preto bod pripadá Lipe.

Sumár: Lipa Team : HVTT Čermáň 3:2

Zhodnotiť takýto zápas nie je jednoduché, no postupná analýza a tabuľky hovoria takouto rečou. Lipa by si mala po tvrdom boji pripísať nad HVTT výhru. Či sa tak stane uvidíme až v sobotu o druhej.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.5 (2 votes)

a az na to, ze za HVTT nechyta Grobarcik ale Kaczka 

az na to ze 25.9. bol piatok a dnes je dvadsaťšesť ;)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
13 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.