Cigáň tvrdí: Niektorí hokejisti vo FHbL zabúdajú, že hrajú hokejbal


By Ján Ivančík - Posted on 06 október 2009

"Stále jediné a to veľké mínus nitrianskych hokejistov, ktorí hrajú vo FHbL je, že si neuvedomujú, že nehrajú ľadový hokej. Tak sa stáva, že často idú prehnane do tela, priam až špinavo," vyjadril sa pre fhbl.sk brankár Teamu Coyotes Milan Cigáň.

 "Kojoti" majú po prehre s Vlmi rovnaký bodový zisk ako Esá, a tak je ich pozícia na trinástej priečke opäť ohrozená. Už aj tak nie veľmi "ružovú" situáciu by hráči Coyotes neradi ešte viac dramatizovali. O tom ako ďalej sme sa porozprávali s ochrancom svätyne Teamu Coyotes Milanom Cigáňom.

Proti Vlkom viac než iba solídny výkon. Na body to ale opäť nestačilo, ba odišli ste s výpraskom v pomere 1:7. Kde to viazlo?

"Posledký zápas, ktorý sme odohrali proti Vlkom bol mimoriadne ťažký. Hrali sme proti mladým nádejám nitrianskeho hokeja a tie majú oveľa viac hokejových skúseností ako my. Vedeli ich využiť a pretaviť na tri body."

V čom okrem rozdielu skúseností by mohol byť problém hrania proti hokejistom?

"Jediné a stále veľké mínus, čo sa týka odchovancov nitrianskeho ľadového hokeja vo FHbL je predstava, že sú stále na ľade. Preto hrajú často až prehnane do tela, ba niekedy priam až špinavo."

Doťahujú sa na vás už i Esá. Momentálne je rozdiel medzi vami iba v skóre. Neobávate sa ďalšej straty pozícií?

"Spadli sme na trináste miesto, no sezóna ešte neskončila. My budeme bojovať až do konca. Čaká nás ešte dosť zápasov a tie rozhodnú o všetkom. Keby sme sa obávali, tak ani nemusíme nastupovať na zápas."

Napriek niekoľkým sympatickým výkonom sa vám stále nedarí prelomiť ľady. Na ihrisku to viazne a výhry stále nie a nie prísť...

"Problém by som hľadal najmä v psychike mužstva. V tvrdohlavosti niektorých hráčov a najmä v tom, že na sebe nepracujeme tak tvrdo ak ozo začiatku. Keď sme postúpili do prvej ligy, naša práca na sebe bola o niečom úplne inom. Všetko je to o tréningu. Hlavne my, ktorí nevenujeme hokejbalu väčšinu svojho života na sebe musíme zapracovať."

Možno to viazne najmä v útoku. Je síce pravda, že dosť inkasujete, no bez gólov sa vyhrávať nedá. Vaši strelci v poslednej dobe mlčia. Kto preberie na seba lídrovskú zodpovednosť?

"Mišo Jacko už mnohokrát ukázal svoje kanonierskej schopnosti, teraz je rad na ostatných. Ja osobne si myslím, že práve P. Ratulovský je tým typom hráča, ktorý by vedel strieľať góly. LEn je škoda, že ho na zápasoch často nevidno."

foto: coyotes.blog.cz

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.