Bude to Danko, alebo Ďuris?


By Michal Runák - Posted on 04 apríl 2012

Nový reprezentačný tréner vzíde z dvoch kandidátov.

Už dlhšie je známe, že do výberu o post na funkciu reprezentačného trénera sa dostali dvaja kandidáti. Jozef Ďuris a Dušan Danko. Ďuris je bývalý slovenský reprezentant, majster sveta zo Zvolena, momentálne tréner Imperialu Vitamins Martin. Okrem toho má na starosti reprezentáciu U18, kde pôsobí ako hlavný tréner a v U20 ako asistent. Ani Dušana Danka netreba zvlášť predstavovať. Tento dlhoročný slovenský reprezentant a momentálne aktívny hráč Reeboku Ružinov, má na starosti zasa mládež od U14. Je určite na mieste, aby obaja tréneri predstavili svoju víziu v prípade zvolenia. Obom kandidátom sme položili rovnaké otázky.

Bolo rozhodnutie kandidovať vašou osobnou voľbou, alebo vám túto funkciu odporučili či už spoluhráči, alebo niekto iný?

JOZEF ĎURIS: "Bolo to moje osobné rozhodnutie. Po rokoch strávených pri reprezentáciách v osemnástke a dvadsiatke som si povedal, že treba skúsiť novú výzvu."

DUŠAN DANKO: "Rozhodol som sa sám. Hlavným dôvodom na moju kandidatúru je momentálna situácia v slovenskom hokejbale, s ktorou nie som spokojný."

Čo urobíte v prípade zvolenia ako prvé?

JOZEF ĎURIS: "Zvolím si realizačný tím a pripravím si plán extraligových zápasov, ktoré by som chcel vidieť, nakoľko je nutné zpracovať do reprezentácie nové tváre." 

DUŠAN DANKO: "Zvolím si svojho asistenta."

Komunikácia tréner - hráči - vedenie nie vždy fungovala na želanej úrovni. Pre úspech je však potrebná bezchybná organizácia aj v tomto ohľade. Máte nejaký plán, či víziu aj v tomto smere?

JOZEF ĎURIS: "Je mi jasné, že sa niečo musí zmeniť aj v tomto smere. Komunikácia trojuholníka tréner - hráči - vedenie musí fungovať stopercentne. Mám v hlave nejaké návrhy i riešenia, ale nemyslím na to. Budem sa tým zaoberať až v prípade, že budem zvolený."

DUŠAN DANKO: "Zmenil by som určite prístup trénera voči zväzu. Tréner musí zväzu pomáhať a naopak. Ja však osobne nemám so zväzom absolútne žiadny problém. S každým mám výborný vzťah, povedal by som, že až nadštandardný."

Ako bude po vašom zvolení vyzerať káder mužstva? Nastanú radikálne zmeny?

JOZEF ĎURIS: "To je momentálne ťažká otázka. V každom prípade, na Slovensku máme veľa kvalitných hráčov, ktorí si zaslúžia reprezentačný dres. Základná os, to zdravé jadro sa však asi meniť nebude."

DUŠAN DANKO: "Mám samozrejme svoju predstavu. Ak to chcete vedieť konkrétnejšie, v porovnaní s kádrom, ktorý bol na MS v Bratislave by som vymenil zhruba polovicu."

Máte jasno v tom, ako bude vyzerať váš realizačný tím?

JOZEF ĎURIS: "Na túto otázku odpoviem, až keď budem zvolený, momentálne nad tým nerozmýšlam."

DUŠAN DANKO: "Áno, mám v tomto jasnú predstavu." 

V prípade, že budete zvolený do funkcie reprezentačného trénera, ponúknete post asistenta svojmu neúspešnému protikandidátovi?

JOZEF ĎURIS: "Veľmi ťažká otázka momentálne, nechcem na ňu odpovedať. Ak však budem zvolený, budem nad tým rozmýšlať."

DUŠAN DANKO: "Nie."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (8 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.