Budú mať Záhorie, Nitra, Banská Bystrica a Košice prvú ligu?


By joziva - Posted on 21 september 2010

Výkonný výbor Slovenskej hokejbalovej únie bude najbližšie zasadať o novom formáte druhej najvyššej ligy.

Druhá najvyššia súťaž na Slovensku bude možno už čoskoro realitou. Nie je vylúčené, že Slovensko tak bude mať aj druhú celoštátnu súťaž i keď rozdelenú na skupiny. Už na najbližšom zasadaní by o danej otázke mal rokovať výkonný výbor SHbÚ.

"Chceli by sme transformovať štyri regionálne ligy na jednu celoslovenskú súťaž, ktorá by niesla názov I.SHbL," povedal pre fhbl.sk Jaroslav Melíšek a popísal plán slovami: "V podstate je za nami väčšina rokovaní, ktoré sa stretli s priaznivým ohlasom. Chceli by sme vytvoriť štyri skupiny. Prvú by vytvorila bývalá ZHbL, ktorá by sa stala skupinou Bratislava - Záhorie, druhú skupinu Západ by vytvorila nová NHbL. Na strednom Slovensku by mala byť skupina Stred, čiže BBHbL a na východe z košickej ligy skupina Východ. Celý plán ešte musí prejsť hlasovaním pred tým ako môže byť uvedený do činnosti."

Po rozšírení extraligy na dvanásť mužstiev by teda Slovensko čakala v pohnutom ročníku ďalšia veľká zmena. Hokejbal u nás sa teda vydáva cestou rastu a renovácie. Niet divu, veď už v nasledujúcom roku budeme hostiť majstrovstvá sveta.

Svoj postoj môžete vyjadriť v komentároch alebo v našej ankete.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.5 (4 votes)

super napad 

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
18 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.