Bol to krásny zápas, zhodujú sa aktéri na oboch stranách


By Ján Ivančík - Posted on 30 október 2017

„Stretli sa momentálne dve najkvalitnejšie mužstvá na Slovensku a v Česku. Bolo to vidieť aj na ihrisku," hovorí Michal Salajka pre TOPhbl.sk.

Skalickým majstrom pribudol do vitríny ďalší veľmi cenný artikel – Česko-Slovenský Superpohár. Po vlaňajšom neúspechu Martina sa tak pohár pre víťaza národných majstrov Česka a Slovenska vracia pod Tatry.

Záhoráci pritom stretnutie nemali dobre rozohrané. Prvé dejstvo prehrali o gól a manko si niesli až do samého záveru. Zopár sekúnd pred koncom napokon dokázal vyrovnať Jaroslav Martinusík a súboj rozhodli samostatné nájazdy, v ktorých ten víťazný pre Skalicu vsietil Richard Válek.

„Bol to veľmi ťažký zápas, presne taký, aký sme očakávali. Najmä po fyzickej stránke. Rozhodovali maličkosti, pričom góly padli po najmenších chybách v obrane. Remíza bola podľa mňa zaslúžená, pretože obe mužstvá mali dosť šancí, ale brankári chytali na výbornú,“ hovorí pre TOPhbl.sk Milan Sobol, ktorý sa asistenciou podieľal na vyrovnávajúcom zásahu a dodáva: „Nájazdy sú už iba o šťastí. Som rád, že sme to zvládli. Tento úspech pre ma veľa znamená a celý zápas som si moc užíval.“Podobné slová, aj keď s väčšou dávkou trpkosti zneli z úst obrancu pražského mužstva Radovana Dejneku pre hokejbal.sk: „Hral sa výborný, tvrdý, hokejbal so šancami na oboch stranách. Behalo sa hore-dole, tempo zodpovedalo dôležitosti zápasu. Mrzí ma gól, ktorý sme inkasovali 25 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby. Je to škoda, ale taký je šport. Myslím si, že to bolo vyrovnané a vyhral šťastnejší tím. Je to pre mňa super skúsenosť a som rád, že som si mohol opäť zahrať doma na Slovensku. Samozrejme, Skalici gratulujeme k ďalšiemu titulu.“

Skalica teda vyrovnávala dvakrát. Prvý raz sa jej to podarilo v 25. minúte zásluhou Michala Salajku, ktorý zrovna už spomínané manko zo siedmej minúty.

„Je to pre mňa ďalší životný zápas, ktorý si navždy budem pamätať. Navyše sa mi v takomto stretnutí podarilo streliť gól. Po zisku majstrovského titulu je to pre mňa ďalší obrovský úspech. Pre takéto momenty a takéto výhry predsa športujeme,“ teší sa Michal Salajka vo vyjadrení pre TOPhbl.sk.

Z už naznačeného je zrejmé, že kto nebol na zápase, môže ľutovať. Dva vyrovnané a hokejbalovými hviezdami nabité kádre sa pobili o cennú trofej, pričom žiadna loptička nebola ponechaná svojmu osudu.


Stretli sa momentálne dve najkvalitnejšie mužstvá na Slovensku a v Česku. Bolo to vidieť aj na ihrisku. Dlho som nehral tak kvalitný, rýchly a tvrdý hokejbal. Bojovalo sa o každý milimeter ihriska,“ konštatuje strelec úvodného gólu Skalice.

Podľa neho Záhoráci nastolili tempo, ktorému nebolo možné len tak stíhať. „Praha asi zostala zaskočená našim tempo a tým, že sme na nich nečakane vyleteli a neustále sme nich napádali. Hrali sme tvrdo a aktívne dopredu, aj dozadu. Na to oni asi nie sú v lige zvyknutí, kde ich asi väčšina mužstiev privíta s defenzívnou taktikou,“ prekvapenie však bolo obojstranné: „Ja som bol prekvapený, že nás tak nenapádali a spočiatku hrali trošku zatiahnuto. Snažili sa lobovať.“

V sumáre sa však Salajka pridáva k vyššie uvedeným vyjadreniam: „Celkovo to ale bol krásny zápas plný šancí a divákom sa musel páčiť. O ten gólik sme boli lepší, to sa musí priznať. Praha mala navrch v začiatku druhej tretiny, ale inak si myslím, že viac hracieho času sme to boli my, kto bol na ihrisku lepší. Preto sa aj šťastie priklonilo na našu stranu a získali sme tento krásny úspech pre náš klub a pre mesto.“

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.