Bošany chystajú rekonštrukciu svojho stánku, pripravený bude už v lete


By Ján Ivančík - Posted on 12 február 2022

Bošanská aréna prejde vynovením, hokejbalové ihrisko sa stane multifunkčnejším.

V Bošanoch sa športovci môžu tešiť na nové zázemie. Hokejbalové ihrisko, ktoré je známe najmä pre organizovanie významného letného turnaja WINNERS SUMMER CUP totiž prejde zásadnou rekonštrukciou.

"Projekt "Rekonštrukcia viacúčelového areálu “ je potrebná nakoľko bývalé hádzanárske ihrisko má viac ako 50 ročnú históriu. Na jestvujúcej asfaltovej športovej ploche je vybudované hokejbalové ihrisko kde sa organizujú už šestnásť rokov rôzne turnaje. Spoločne sme spojili sily a vznikla myšlienka potrebnej revitalizácie – zlý povrch, nevyhovujúce mantinely a madlá sú v horšom technickom stave," informoval TOPhbl.sk Ivan Valko, poslanec bošanského obecného zastupiteľstva a zároveň organizátor vyššie uvedeného hokejbalového turnaja.

Takmer 35 tisíc eur  investuje do úpravy multifunkčného  ihriska  súkromný investor a obec Bošany zakúpi mantinely. Samospráva tak podporí investíciu vo výške 15 tisíc eur. Celková rekonštrukcia bude vo výške 50 tisíc eur. Na ihrisku sa vďaka modernizácii budú organizovať aj iné aktivity ako hokejbal, a to najmä kultúrne a spoločenské podujatia.

Rekonštrukčné práce sa budú realizovať v nasledovných krokoch:

1.etapa február – marec 2022: demontáž starých mantinelov a ochranných sietí

2.etapa marec – apríl 2022: zemné práce - frézovanie starého povrchu, osadenie žľabov a kanalizácie, asfaltovanie nového povrchu, zrušenie tenisového kurtu

3.etapa máj – jún 2022: montáž, osadenie mantinelov a sietí, zemné práce - vybudovanie nového parkoviska

4. etapa rok 2023: zakúpenie mobilných kontajnerov so sociálnymi zariadeniami a sprchami

Rozmery ihriska zostanú nezmenené 38 m x 21 m, mantinely budú osadené s rohovými oblúkmi. Predpokladané stavebné práce by mali byť ukončené v druhej polovici mesiaca jún 2022. Ohrozený by preto nemal byť ani obľúbený turnaj, ktorý vo formáte 4 proti 4 možno považovať za najväčší svojho druhu na Slovensku.

"Jubilejná edícia turnaja WINNERS SUMMER CUP 2K22 OPEN AIR sa uskutoční 22.7. – 24.7.2022. Priaznivci štvorkového hokejbalu sa môžu tešiť na vynovené ihrisko. Samotné ihrisko bude spĺňať štandardy pre viac športov, ako sú nohejbal, hokejbal, in line, basketbal, volejbal, zimné korčuľovanie," dodal pre TOPHbL.sk Valko.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.