Banskobystrický primátor sa stretol s majsterkami sveta


By TOPhbl.sk - Posted on 02 august 2011

Dve aktuálne majsterky sveta v hokejbale Nikola Kaliská a Zuzana Kolcunová doniesli na stretnutie s primátorom vzácnu trofej a zlatú medailu.

Dve aktuálne majsterky sveta Nikolu Kaliskú a Zuzanu Kolcunovú v pondelok oficiálne prijal primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogola. Stretnutie sa konalo na základe iniciatívy predsedu poslaneckého klubu SDKÚ – DS Martina Turčana a zástupcu hokejbalovej únie v Banskej Bystrici Matúša Molitorisa.

Hokejbalovým hráčkam z Banskej Bystrice a trénerovi slovenskej ženskej hokejbalovej reprezentácie Jaroslavovi Kolibíkovi odovzdal primátor mesta Peter Gogola pamätný list. Zároveň im poprial veľa športových úspechov v kariére a poďakoval za kladnú reprezentáciu mesta a celého Slovenska. Sympatické hráčky doniesli na stretnutie s primátorom vzácnu trofej a zlatú medailu.

Predseda poslaneckého klubu SDKÚ – DS Martin Turčan na stretnutí uviedol, že s iniciatívou oceniť hráčky víťazného tímu prišiel preto, lebo prvenstvo hokejbalistiek vníma ako veľký úspech, ktorý si zaslúži pozornosť aj na domácej pôde. „V našom meste vyrástlo veľa úspešných športovcov. Nikola a Zuzana sú dôkazom toho, že šport má u nás tradíciu a treba ho naďalej podporovať.“ Spolu s hokejbalovou úniou v Banskej Bystrici spolupracuje na projekte výstavby novej multifunkčnej haly, ktorá by bola zároveň domácim stánkom pre hokejbalistov. Podľa zástupcu hokejbalovej únie Matúša Molitorisa, záujem o hokejbal v krajskom meste stále rastie, problémom je však nevyhovujúce ihrisko, ktoré nespĺňa ani základné parametre. Jeho slová potvrdil aj tréner ženskej reprezentácie Jaroslav Kolibík, ktorý by v Bystrici rád videl kvalitné extraligové zápasy.

Majstrovstvá sveta v hokejbale mužov a žien sa konali 19. – 26.6.2011 v Bratislave. Išlo o najväčšie podujatie v histórii hokejbalu, čo do počtu zúčastnených tímov aj krajín. V ženskej kategórii súťažilo o titul majstra sveta celkovo 9 družstiev. Slovenky prechádzali od zápasu k zápasu bez väčších problémov. Zlomový a zároveň najťažší bol semifinálový zápas s Češkami. Vo finále sa stretli s družstvom Kanaďaniek, s ktorými v doterajšej histórii vždy skončili na 2. mieste. Motivácia získať zlato doma bola silná a výsledok 1:0 v prospech Sloveniek priniesol vytúžené medaily.

zdroj: webnoviny, Andrej Nemček

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.