Ani Martinčania pod Zoborom neuspeli


By fhbl.sk - Posted on 18 september 2010

Nováčik z Nitry je na domácom ihrisku neporaziteľný. Po majstrovi zlomil aj druhého finalistu z uplynulého ročníka.

Nitrianski Rytieri Nitra 6:2 (2:1,1:1,3:0) ŠKB Izoglobal Martin
Góly: Ecker 2, Titka, Ivančík, Beniač, Ďurický – Jakubčo, Michnáč

Zostavy:
NITRA:Haviar M, Gažik T. - Titka F,Maxin M,Hraško O, Kašša P, Ivančík M, Martiška P, Dekány R, Javorčík R. - Ecker M, Balaška T, Cajchan F, Kučerka M, Révay L, Čičo T, Kašša R, Mráz M, Beniač M, Mach R, Ďurický J, Káčer I. Tréner: Mráz R. st.

MARTIN:Ivády R. - Chlebec P, Fedor J, Zezula P, Mayer S, Salaga M, Fodrek M, Zluky D, Michnáč P, Žulko P, Jakubčo M, Wagner M,Kollár M, Silvester M, Pobeha R, Nauš A, Bieleny R, Tomka L.tréner:Ďuriš

Diváci, ktorí sa oneskorili nevideli uvodný gól zápasu, ktorý padol už v 38 sekunde. Všetko pred sebou prestrelil mladík Titka a brankár hostí lovil loptičku zo siete po prvý raz. Martinčanov však tento moment nezlomil a ukázali, prečo patria už dlhé roky medzi slovenskú špičku. Organizovaná a systematická hra na oboch stranách mohla byť pastvou pre oči zaplnenej nitrianskej arény. Izoglobal dokázal vyrovnať zápas v čase 13:47 v presilovej hre z hokejky Jakubča. Domáci odpovedali okamžite, keď sa o 12 sekund presadil bombou od červenej domáci bek Ivančik. Na prvú prestvaku mužstvá odchádzali za stavu 2:1.

Druhú tretinu Martinčania začali tak ako sa na vicemjatsra patrí. Tlačili domácich , často zakončovali a v rozhodujúcih momentoch musel opakovane zasahovať domáci gólman Haviar. Tlak domaci ustáli a udreli, keď sa znova presadil čerstvý reprezentant Ecker. Stredná čast hry stále prinásala množstvo vzruchu, šance sa striedali na oboch stranách. Hostia opät skórovali pred konom tretiny, ked päť minut pred sirénou, po peknom úniku zakončil Michnáč a skorigoval na 3:2.

Tretia čast hry priniesla najzaujímavejšie chvíle, keď si Nitra na začiatku dejstva vypracovala znovu dvojgólevé vedenie. Hoci si Martin vypracoval viacero sľubných gólových príležitostí, ani jedna strela sa neujala. Nitrania dokázali takticky čeliť súperovi a hoci hostia kondične neodpadli ani v závere, inkasovali z hokejok Beniača a na 6:2 upravil kapitán Ďurický. Ani druhý minuloročný finalista si tak z Nitry body neodniesol a Rytieri stále čakajú na svojho premožiteľa.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
17 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.