Američan Housser: Tvrdá porážka, ale skvelý zápas


By Ján Ivančík - Posted on 30 jún 2015

"Slováci boli nekompromisní, všetko hádzali na bránku. Keď to robíte často, raz to tam padne," skonštatoval pre TOPhbl.sk líder tímu USA Bobby Housser.

Hneď v prvom vystúpení na svetovom šampionáte im Slováci podľahli, no turnajový kolotoč našim zabezpečil možnosť odplaty. Američania totiž šli turnajom vskutku suverénne a po postupe z prvého miesta zo základnej skupine ich nik nedokázal zastaviť. Až do finále. Tam sa totiž výbery Slovenska a USA stretli opäť a tentoraz už misky váh boli priklonené na našu stranu.

„Finále bolo o sile a srdci. Slovensko hralo nekompromisne. Stále na našu bránku lietali loptičky a ono to v hokejbale funguje tak, že keď strieľate dosť často, raz to tam padne,“ povedal pre TOPhbl.sk líder amerického výberu Bobby Housser, ktorý odchádzal napriek počiatočnému vedeniu 3:1 s prehrou 3:4 a striebornou medailou.

Housser pritom nemusel dlho rozmýšľať nad tým, kto bol pre Slovákov mužom číslo jedna.

„V predĺžení som si myslel, že to skončí v náš prospech. Mali sme viacero dobrých šancí a už som iba čakal, kedy bude gól. Slovenský brankár však bol ako stena,“ povzdychol si porazený finalista.

Napriek prehre Američania oceňujú kvalitu súpera i turnaja. So striebrom sa domov neodchádza s najlepším pocitom, ale finále zostane v pamäti.

„Bola to veľmi tvrdá porážka, ale na druhej strane aj úžasný zápas. Teším sa, že som mohol byť jeho súčasťou,“ dodal Bobby Housser.


After first game it was 1:0 for team USA, but Slovaks were waiting for their chance. It came and directly in finals. Even in this game was USA in big lead 3:1, but as it turned out that was not enough and world champions came with huge turnover in the overtime.

"The final game was a game of intensity and heart.  Slovakia was relentless just putting balls on net, and eventually when you shoot enough it'll go in. I thought we had some very good chances to score in overtime, but their goaltender was a wall. It was a tough defeat, but a good game to be apart of," said Bobby Houser for TOPhbl.sk.

foto: archiv BH

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
13 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.