All Stars BB: Vydretý triumf prvoligistov

By TOPhbl.sk - Posted on 30 apríl 2012

Už druhý ročník hokejbalovej All star game v Banskej Bystrici napísal v sobotu svoju históriu.

To najlepšie z oboch líg sa predstavilo v exhibičnom stretnutí, aby si spestrilo vyvrcholenie základnej časti a zároveň oslávilo 15. výročie vzniku Banskobystrickej hokejbalovej únie.

Inokedy hráči stoja proti sebe a neraz panuje medzi nimi rivalita. Teraz sa však stretli v jednom mužstve a už pred úvodným vhadzovaním vládla v Aréne Barani výborná a priateľská atmosféra. Hoci v tomto meraní síl nešlo o to, kto zvíťazí, väčšie šance na výhru sa dávali výberu 1. ligy. Tieto predpoklady začali napĺňať hneď v úvode stretnutia, keď sa presadil Maliniak. Práve spomínaný hráč Berserkeru sa spolu s Dobríkom z Cocry a Srnkom z One Taxi postarali o najviac gólov a predvádzali aj najkrajšie akcie. Výber 2. ligy ťahali najmä Sámel z Foresters a Mojžiš z MiB, no spolupráca výborne fungovala aj medzi Baranmi a PoDC Zvolen, konkrétne medzi Turčanom a Melicherčíkom.

Skvelým spestrením nielen pre divákov, ktorých sa na tribúnach ihriska objavilo niekoľko desiatok, boli po každej tretine samostatné nájazdy. Dve hokejky či iné „zlepšováky“ na prekonanie brankárov pobavili aj samotných hráčov. Určite najkrajší brankársky zákrok dňa predviedol Michal Lacko, keď vychytal jeden zo samostatných nájazdov Hašekovským spôsobom. V poslednej prestávke sa proti sebe postavili aj brankári a ukázali, že urobiť blafák v kompletnom výstroji a s brankárskou hokejkou nie je nič jednoduché.

Posledný gól stretnutia vsietil takmer symbolicky predseda BBHbÚ Andrej Nemček a stanovil tak konečný výsledok zápasu na 9:6 pre výber 1. SHbL – Stred. Organizátor All star game Erik Chudý odovzdal trofej pre najlepšieho hráča zápasu Viktorovi Dobríkovi. Výborné podujatie si určite zaslúži aj ďalší ročník. Aktéri tohto stretnutia si však dlho neoddýchnu. Už na nedeľu je naplánované ďalšie kolo oboch hokejbalových súťaží.