Žitňanský je podľa Hlavaja azda najväčší talent aký na fare kedy hral


By joziva - Posted on 15 október 2009

Nováčik prvej Farskej hokejbalovej ligy ARC Knights podáva nad očakávania dobré výkony. Čo je dôvodom razantného jesennného zlepšenia? Je možno dôvod hľadať aj v nových posilách? Zaiste, veď hráč, ktorý strelí desať presných zásahov za zápas na ulici bežne nerastie. Prinášame Vám rozhovor s hráčom ARC Knights Martinom Hlavajom.

"Rytieri" zatiaľ podávajú v prvej lige mimoriadne spoľahlivé výkony. Azda ani oni sami pred začiatkom ročníka nedúfali, že im to tak pôjde. "Áno, je to tak. Sezóna je naozaj vydarená a veru sme takýto dobrý vstup do ligy nepredpokladali," spokojne priznáva útočník ARC Martin Hlavaj i pokračuje: "Podarili sa nám veľmi dobré výsledky  s favoritmi ligy, ktorí ašpirujú na titul. V podstate sme zaváhali len vtedy, keď nás prišlo málo alebo chýbali naväčšie opory mužstva. Všetci sme radi, že sme do ligy zapadli a nie sme pre súpera, len ďalší jednoduchý zápas."

 

Na začiatku by zrejme očakávania Knights dostať sa do prvej šestky každý pokladal za 'veľkohubé' vyjadrenia. Dnes je však realita iná a tak sa Hlavaja môžme smelo opýtať, kde by sa ARC najradšej videli na konci sezóny.

"Chceli by sme skončiť v prvej štvorke. Či sa nám to podarí, uvidíme. Tabuľka na špici je veľmi natlačená. Veď predsa od ôsmeho až po štvrté miesto je rozdiel troch bodoch. Navyše so všetkými súpermi, čo sú našou najväčšou konkurenciou (Belasí, Revco, Adler, Raffales) ešte len hráme, takže máme všetko vo svojich rukách a ja pevne verím, že to zvládneme," nestráca optimizmus z hlasu opora nováčika.

Silné posily, silný tím

Na jar boli výsledky Knights prekvapivé, jeseň je však úžasná. Za úspechom stojí pravdepodobne viac príčin.

"V prvom rade sme získali dve výrazné posily. Imirch Turčan z Jokeritu nám pomáha obrovsky v obrane a darí sa mu aj strelecky čo je vidieť aj na jeho produktivite. Veľmi dobre zapadol aj do kolektívu. Tak isto asi nemusím prízvukovať Tóna Žitnanského, ktorý je azda jeden z najväčších talentov, aké tu FHBL mala. Oproti jarnej časti sa však zlepšila zatiaľ účasť a to je kľúčový rozdiel. Máme dobrý kolektív a všetci na ihrisku bojujeme nie len herne, ale ja srdcom a to považujem za náš úspech," nechal sa pre fhbl.sk počuť Hlavaj.

Práve Anton Žitňanský znamená pre "rytierov" veľa. Vo svojom najlepšom zápase dokázal nastrieľať Tigrom až desať gólov. Tieto štatistiky sa zdajú priam až neuveriteľné. Je takmer isté, že keby prvú polovicu sezóny nestrávil v druhej lige obliekajúc dres Avalanche, dnes je top strelec. Napriek tomu sa za dvadsaťštyri kôl vypracoval na osemnásteho najlepšieho strelca (26 gólov).

"Áno, prestup to bol naozaj skvelý a ja som veľmi rád, že Tóno je u nás. Pomáha nášmu tímu po všetkých stránkach," začal chválospev Martin Hlavaj i dodal: "Je to naozaj neobyčajný športovec v dnešnej dobe. Chodí posilňovať, behávať, aktívne hráva futbal, poctivo trénuje takmer každý deň a to všetko sa odzrkadľuje na jeho výkonoch. Verím, že po sezóne s nami ešte Tóno zostane a spolu vybudujeme silné mužstvo, ktoré bude bojovať na, dúfajme, novom ihrisku o titul."

Flyers už favorizuje azda každý

Druhá liga sa teší medzi divákmi veľkej obľube. Niet divu, že ju sleduje i prvoligový nováčik. Ako takmer každý i Hlavaj v rozhovore pre fhbl.sk favorizoval na postup "letcov". "V druhej lige mám kopec priateľov a chodím ju aj sledovať. Môj obľúbený tím je Demons, ktorému sa tiež veľmi darí. Majú dobrého brankára. Dokazuje to azda na každom odohratom zápase, veď zdolali v poslednom kole aj Angels a myslím si, že s veľkým prehľadom. Favorizujem Flyers, pretože sú tam naozaj šikovní chalani, ktorí budú mať čo povedať aj v prvej lige. No ešte to nebudú mať ľahké, pretože im aj iné dobré mužstvá dýchajú na chrbát."

Poskočenie medzi najlepších je pre ARC doposiaľ najväčším klubovým úspechom. Je pochopiteľné, že prvá a druhá liga sa ešte nedajú kvalitatívne porovnávať.

"Rozdiel je najmä vo vyrovnanosti a v hernej kvalite," analyzuje hráč Knights a dodáva: "V druhej lige máte momentálne vyrovnané štyri kádre a v prvej môžeme hovoriť aj o dvanástich. Preto je tu aj mnoho lepších a vyrovnanejších zápasov. Takisto je tu aj podstatne vyššia herná kvalita, ale to je pochopiteľné. Cítiť to vo vyššom nasadení v zápasoch."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)
Značky

len tak dalej tonko.. drz sa a nech sa dari, zranenia nech ta obchadzaju.. buduci rok budes najlepsi ;-)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
11 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.