Žilina bude opäť centrom hokejbalu na Slovensku, mieria do nej tí najlepší z najlepších!


By TOPhbl.sk - Posted on 01 august 2019

ROZLOSOVANIE, PLAGÁT: Siedme pokračovanie boja o titul kráľa regiónov, Víkend hokejbalových šampiónov, je tu! A opäť to bude poriadne divoké.

V dňoch 10. a 11. augusta sa budú oči všetkých hokejbalových fanúšikov upierať výlučne na Žilinu. V hale na Bôriku sa totiž bude konať siedme pokračovanie Víkendu hokejbalových šampiónov - boja o titul kráľa regiónov. 

Pri pohľade na obsadenie turnaja je jasné, že o zábavu bude postarané. Kvalitný hokejbal zabezpečia majstri a vicemajstri z celej republiky! Stretne sa spolu desať mužstiev, rozdelených do dvoch skupín po päť, pričom štyria najlepší postupujú do štvrťfinále, piaty sa s turnajom bude musieť rozlúčiť.

"Slovenský hokejbal na regionálnej úrovni zažíva neľahké chvíle. Práve o to viac nás teší, že do Žiliny pricestuje skutočná regionálna elita a môžeme sa tešiť na krásne hokejbalové momenty. Jediným sklamaním, hoci o to väčším, je, že pre početné zranenia napokon nepricestuje majster Skalice, napriek splneniu všetkých podmienok účasti. Víkend šampiónov má byť o prestíži, ale aj o kamarátstve a dobrej nálade. Veríme, že presne v tomto duchu sa turnaj bude opäť niesť," hovorí za organizačný kolektív z občianskeho združenia ŠOK - Šport Osveta Kultúra Ján Ivančík.

Osem líg na jednom ihrisku

Po siedmy raz sa teda stretnú tí najlepší z regiónov. Tešiť sa môžeme na zástupcov ôsmich líg z celého Slovenska. Svoje zastúpenie bude mať ZHbL (Bratislava/Záhorie), Žilina, Považská Bystrica, Martin, Košice, Nitra, Zlaté Moravce/Vráble a premiérovo aj Bytča.

"Takýto turnaj by nebolo možné zorganizovať bez pomoci partnerov. Sme veľmi radi, že SHbÚ si uvedomuje čoraz pálčivejšiu potrebu práce s regiónmi a aj tento rok sa rozhodla turnaj podporiť. Taktiež by to nešlo bez pomoci Karola Čepca, vďaka ktorému môžeme hrať na najlepšom ihrisku na  Slovensku alebo bez spoločnosti Bison Sportswear, ktorá venuje veľmi zaujímavé ceny pre víťazov," dopĺňa Ján Ivančík.

Hrať sa bude 2x12 minút čistý čas (so zastavovaním), už tradične bez zakázaných uvoľnení. Turnaj budú rozhodovať skúsení arbitri s medzinárodnou praxou. Počas najbližších dní na TOPhbl.sk (na webe hlavného mediálneho partnera) nájdete aj predstavenie klubov a ďalšie podrobnosti.

V sobotu sú na programe boje v základnej skupine, ktoré vyvrcholia v nedeľu dopoludnia. Nasledovať bude play-off, pričom finále je naplánované na 16:15. Všetky výsledky a tabuľky budú v reálnom čase zápasov nahadzované na TOPhbl.sk. Pribúdať budú aj fotky a videá. Vďaka silnému mediálnemu pokrytiu sa o turnaji dočítate aj na stránkach sport.sk, hokej.sk, v regionálnych médiách a počuť o podujatí budete aj na Rádio Šport.

Kto s kým?

V skupine A bude najväčším favoritom Farma Petržalka, ktorá je aj úradujúcim kráľom regiónov z uplynulého roka. Na turnaj nastúpi ako vicemajster ZHbL (Bratislava-Záhorie). O prekvapenie sa pokúsi štvrtý tím žilinskej ligy EUROIMPEX, ktorý v aktuálne skončenom ročníku získal bronzový kov. Tretím do partie sú poslední košickí majstri na dlhé obdobie - Dargovskí vlci. Tí oznamujú, že oproti vlaňajšku plánujú vycestovať v plnej sile a súperi si majú dávať pozor. Nemenej nebezpečný bude Denver z Nitry. Majster ligy spod Zobora má plné právo pomýšľať na semifinále a vylepšiť tak svoje vlaňajšie účinkovanie. Posledným do partie sú Ananásy, ktorí vlani predviedli veľmi peknú hru, no s mimoriadne okliešteným kádrom to do štvrťfinále nedotiahli. Majster vrábeľskej ligy zo Zlatých Moraviec to tento raz chce napraviť.

V B skupine by mal dominovať majster ZHbL zo sezóny 2017/2018 Stupava Lizards. Jašterice vlani na Víkende šampiónov brali striebro, no vraj sa poučili a už chcú zasadnúť na trón. V tom sa im pokúsi zabrániť majster žilinskej ligy Blackhawks, ktorí vlani vybojovali bronz ešte pod názvom Mikomix. Strieborní medailisti z posledného ročníka považskobystrickej ligy Scorpions budú určite tiež proti. Ide o ich premiérový ročník a zároveň premiéru považskobystrického tímu na podujatí. Nakoľko liga zanikla, poslednú sezónu strávili "škorpióny" v žilinskej súťaži, a tak vedia, aké ihrisko ich očakáva. Tradičným účastníkom budú "opičky", ktoré vlani nastupovali ako majster I. turčianskej ligy, tentoraz sa predstavia ako štvrtý tím z martinskej extraligy. Funky Monkeys to vedia aj na silných súperov - vlaňajšie štvrté miesto Liptákov z Víkendu šampiónov, či úspechy na Országh Cupe sú dobrou bilanciou. Pre všetkých veľkou neznámou bude Predmier z bytčianskej súťaže. Majstrovi tejto ligy ale tiež nemožno uprieť kvalitu a značnú silu. Súperov sa rozhodne posnaží potrápiť a play-off nemusí byť pre tohto šampióna žiadnym problémom.

Rozlosovanie siedmeho ročníka Víkendu hokejbalových šampiónov:

Skupina A: HBC Farma Petržalka (ZHbL), Euroimpex (Žilina), Dargovskí vlci (Košice), HBC Denver (Nitra), Ananásy (Zlaté Moravce/Vráble)

Skupina B: ŠHBK Lizards Stupava (ZHbL), Blackhawks (Žilina), Scorpions (Považská Bystrica), Funky Monkeys Liptovský Mikuláš (Martin), Predmier (Bytča)

Rozpis stretnutí:

Rozlosovanie turnaja:

Program sobota:

8:00 Blackhawks - Funky Monkeys
8:45 Euroimpex - HBC Farma Petržalka
9:30 Scorpions - Predmier
10:15 Ananásy - HBC Denver
11:00 HBC Farma Petržalka - Dargovskí vlci
11:45 Funky Monkeys - ŠHBK Lizards Stupava
12:30 HBC Denver - Euroimpex
13:15 Predmier - Blackhawks
14:00 Ananásy - Dargovskí vlci
14:45 Scorpions - ŠHBK Lizards Stupava
15:30 HBC Denver - HBC Farma Petržalka
16:15 Predmier - Funky Monkeys
17:00 Euroimpex - Ananásy
17:45 Blackhawks - Scorpions
18:30 Dargovskí vlci - HBC Denver
19:15 ŠHBK Lizards Stupava - Predmier
20:00 Dargovskí vlci – Euroimpex

Program nedeľa:

8:00 ŠHBK Lizards Stupava - Blackhawks
8:45 Funky Monkeys - Scorpions
9:30 HBC Farma Petržalka - Ananásy
 
Štvrťfinále
10:15 A1 - B4
11:00 B1 - A4
11:45 A2 - B3
12:30 B2 - A3

Semifinále

13:15   B1 - A4 x A2 - B3
14:15   A1 - B4 x B2 - A3

O 3 miesto
15:15  (Rozhodnutím usporiadateľa môže byť zápas nahradený samostatnými nájazdami)

Finále
16:15

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
16 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.