Žilina bude hostiť juniorskú elitu


By TOPhbl.sk - Posted on 08 december 2019

Šampionát hráčov do šestnásť rokov a hokejbalistiek do dvadsať rokov sa bude hrať v Žiline.

Svetový šampionát hráčov do šestnásť rokov a hokejbalistiek do dvadsať rokov sa bude hrať v Žiline. Rozhodla o tom SHbÚ, ktorá mala podľa slov viceprezidenta na výber viacero možností. Pre stredné Slovensko napokon rozhodla výhodnejšia poloha priaznivejší prístup radnice.

"Mali sme dve alternatívy, okem Žiliny bol v hre aj Poprad. Pre Žilinu napokon rozhodlo to, že nám mesto ponúklo pomoc so štadiónmi a aj ďalšími vecami. Napokon, v Žiline máme silné zázemie, už niekoľkokrát sme tam zohrali medzištátne stretnutia proti Českej republike v rôznych kategóriách. Aj Poprad aj Žilina s nami na mestskej úrovni rokovali veľmi seriózne, napokon nám však Žilinčania ponúkli lepšie podmienky. Mesto je navyše v strede Slovenska, preto veríme, že takto vyjdeme v ústrety aj fanúšikom," povedal pre oficiálnu stránku SHbÚ jej viceprezident Marián Hambálek.

Šampionát sa bude konať od 2. do 5. júla v Žiline, pričom Slováci by si radi vylepšili svoje minuloročné umiestnenie, kedy skončili na nelichotivom štvrtom mieste.

Zatiaľ nikto nehlasoval

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
11 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.