Ženy majú v St. John´s jasný cieľ


By TOPhbl.sk - Posted on 11 január 2013

Interview s trénerom ženskej hokejbalovej reprezentácie Slovenska Jaroslavom Kolibíkom.

Okrem mužskej výpravy sa na blížiace MS do kanadského St. John´s chystajú aj ženy. A rovnako ako ich kolegovia, aj zástupkyne nežného  pohlavia budú mať v kolíske hokeja tie najvyššie ciele. O tom, ako je ženská reprezentácia pripravená, ako ďaleko je so samotnou prípravou, to nám v krátkom rozhovore prezradil jej tréner Jaroslav Kolibík.

V akej fáze prípravy sa nachádza Váš tím s ohľadom na blížiace sa MS v St. John's ?

"Tím toho času hrá hokej a sú v príprave na kvalifikáciu do “A” kategórie MS v hokeji žien. Dievčatá sa v tomto čase venuje hokeju do konca Marca 2013 vo svojich kluboch a reprezentácií SVK. Mali sme 3.decembra 2013 spoločné stretnutie, kde všetky dievčatá čo reprezentovali Slovensko na Majstrovstvách sveta v Bratislave, deklarovali, že majú záujem reprezentovať Slovensko len na MS v 2013  St.John´s."

Ako bude príprava prebiehať v najbližších mesiacoch ?

"Po skončení hokejovej sezóny sa v mesiaci apríl budú konať v Martine Majstrovstvá Slovenska v hokejbale žien za účasti 8 tímov. Z klubov vyberiem spolu s asistentkou najlepšie hráčky a budú nasledovať v mesiaci máj  dva sústredenia a s prípravou na Majstrovstvá sveta do St.Johns. Pred majstrovstvami chceme odohrať dva prípravné zápasy. Jeden s reprezentáciou ČR a druhý s výberom SR do 23 rokov."

Ženská reprezentácia má svoje špecifiká, keďže  ju tvoria výhradne hokejistky. Dlhodobú súťaž nemáme, na prípravu teda veľa času niet. Toto je však pre každý tím na MS rovnaká situácia. Budú vám teda z tohto hľadiska stačiť tieto tri akcie, aby ste si utvoril obraz o forme a pripravenosti dievčat?

"Navštevujem zápasy hokejovej ligy žien, reprezentácie a komunikujem s nimi  osobne, ale aj elektronicky. Sledujem výkonnosť dievčat aj v zahraničných ligách a Európskych súťažiach a vidím, ako sa im darí. Komunikujem aj s niektorými hráčkami čo mali zdravotné problémy a zranenia. Keď príde play off, budem tam a debata príde s i trénermi v kluboch a s hráčkami osobne. Obraz o forme a výkonnosti mám teda dostatočný."

Môžete už povedať niekoľko mien hráčov vášho tímu?

"Kostru tímu budú tvoriť hráčky ktoré vybojovali titul majsteriek sveta v Bratislave 2011 s oporou v bráne Zuzanou Tomčíkovou a kapitánkou tímu Janou Kapustovou. V hladáčiku mám aj  nové hráčky, ale záleži všetko na nich, aby výkonnostne, morálne a herne presvedčili trenerov, že do tímu patria."

Bude v mužstve aj Nikola Celarová, ktorá s hokejovou kariérou medzičasom skončila? 

"Ja oslovím všetky majsterky sveta. Pozvem ich na sústredenie do Martina, plus nové, ktoré mám v hladáčiku. A samozrejme ich chcem vidieť na majstrovstvách Slovenska hrať v nejakom tíme."

Aké máte očakávania?

"Tím, ktorý získal titul majsteriek sveta v Bratislave, ide obhajovať zlato do St. Johns. Náš cieľ je jasný. Priniesť domov z kanadského St. John´s pohár víťaziek na Slovensko."

Kto sa teda podľa vás stane Majstrom sveta ?

"Slovensko! Ale aj Kanada, Česko a USA urobia všetko preto, aby si siahli na pohár majsteriek sveta."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.8 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 11 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.