Žitňanský na odchode z Avalanche


By Ján Ivančík - Posted on 10 august 2009

Najproduktívnejší hráč druholigového Hbk Avalanche Anton Žitňanský sa rozhodol zmeniť pôsobisko.

Pravdepodobnou príčinou odchodu talentovaného útočníka by mali byť nepostačujúce klubové výkony. Avalanche získali v jarnej časti II.FHBL 15 bodov, čím si vyslúžili miesto na deviatej priečke.

Žitňanský, ktorý dlhodobo patril k najväčším oporám klubu sa dobrovoľne rozhodol zmeniť pôsobisko. Informuje o tom klubová stránka avalanche.wbl.sk. Celkovo ôsmy najproduktívnejší hráč ligy i ôsmy najúspešnejší strelec pravdepodobne mieri do I.FHBL, kde by mal obliekať dres nováčika ARC Knights.

"Tóno nám po skončení jarnej časti nečakane ohlásil, že už nemá záujem pokračovať v našom klube," píše sa na klubovej stránke Hbk Avalanche. "Podľa jeho vyjadrenia ho oslovil klub 1.FHBL ARC Knights a ako sa hovorí, taká ponuka sa neodmieta. Chceme sa mu veľmi poďakovať za všetko, čo pre náš klub urobil a bude nesmierne náročné nájsť za neho náhradu, nakoľko bol náš najproduktívnejší hráč."

Anton Žitňanský posilnil "lavíny" v roku 2008, pričom jeho predošlým pôsobiskom bolo mužstvo All Stars Klokočina. V jarnej časti jedenásteho ročníka nazbieral talentovaný mladík 31 bodov za dvadsať  gólov a jedenásť asistencií

Vaše hodnotenie: None Priemer: 2.7 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 16 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.