Švarný: Stümpel Cup sa niesol v priateľskom duchu


By Ján Ivančík - Posted on 08 júl 2015

„Mám tento šport rád. Začal som s ním ako štrnásť-pätnásť ročný na Klokočine v Nitre," vraví o svojom vzťahu k hokejbalu hokejový reprezentant Ivan Švarný.

Sezóna letných turnajov je už v plnom prúde a počas horúcich mesiacov je možné na slovenských hokejbalových ihriskách stretnúť vskutku zaujímavé mená. Ideálnou príležitosťou pre divákov, ktorí chcú vidieť v akcii aj známych hokejistov bol Stümpel Cup. Za loptičkou sa pod Zoborom naháňal napríklad aj Ivan Švarný.

„Turnaj bol zaujímavý, tak ako každý rok. Možno to bolo ešte o to zaujímavejšie, že sa hral dvadsiaty ročník a bolo celé v duchu stretnutia sa s kamarátmi, ktorých sme dlho nevideli,“ povedal pre TOPhbl.sk hokejový obranca, ktorý by sa mal čoskoro opäť upísať bratislavskému Slovanu.

Jeho Stümpel team vypadol tentoraz už vo štvrťfinále, keď podľahol neskoršiemu celkovému víťazovi podujatia Dream Team 1:3

„Žiaľ, vypadli sme relatívne skoro, pretože náš súper bol behavejší a dokázal nás v tomto predčiť. Turnaj sa ale hral v priateľskej atmosfére a bola to zábava,“ vraví Švarný.

Ten má ku hokejbalu dobrý vzťah už od svojich mladých rokov. Ako mnohí iní, aj on začínal vo FHbL.

„Mám tento šport rád. Začal som s ním ako štrnásť-pätnásť ročný na Klokočine v Nitre. Keď je čas, zahrám si občas aj dnes. Napríklad na Stümpel Cup-e, kam chodím každoročne alebo ak ma niekto zavolá zabehať si,“ prezradil svoje hokejbalové začiatky reprezentačný obranca v ľadovom hokeji.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.