Špička sa vyrovnáva, zápasy sú dramatické, vie Török


By TOPhbl.sk - Posted on 30 jún 2011

Už pred šampionátom sme hovorili, že medailu môže získať šesť alebo sedem krajín," povedal tréner Slovenska Roman Török.

 

 

Slovensko ako jediná krajina v histórii zatiaľ získala na každých  majstrovstvách sveta medailu. Zbierku cenných kovov rozšírili Slováci aj na šampionáte v Bratislave, kde v nedeľu vybojovali bronz. Až do semifinále postupovali zverenci Romana Töröka bez zaváhania, v boji o finále však prehrali s veľkým rivalom z Česka 0:2 a bronz vybojovali po víťazstve 7:2 nad USA.

"Teší ma, že sme potvrdili, že hokejbal patrí na Slovensku medzi najúspešnejšie kolektívne športy. Natiahli sme našu medailovú sériu a je to niečo skvelé. Po prehre s Českom sme boli sklamaní, museli sa nanovo namotivovať. S USA sme podali výborný výkon a jasne ukázali, že chceme medailu," povedal po zápase Roman Török.

Tohtoročný šampionát bol veľmi vyrovnaný. Ani jeden tím sa nevyhol zaváhaniu. Majstri sveta z Česka postúpili zo základnej skupiny z 3. miesta, potom však vo vyraďovacej fáze zdolali Grécko, Slovensko a vo finále i Kanadu. "Už pred šampionátom sme hovorili, že medailu môže získať šesť alebo sedem krajín. Špička sa vyrovnáva, zápasy sú dramatické. Aj v Bratislave sa mnohé duely skončili veľmi tesne alebo prekvapením. Aj preto nás teší, že sme napokon získali medailu," uviedol Roman Török.

Slovákov ešte dlho po šampionáte bude trápiť neúspešné semifinále s Čechmi. O výsledku rozhodla prvá tretina, v ktorej domáci nebehali, minimálne strieľali. Postupne ich výkon gradoval, ale dvojgólové manko súpera už nedokázali zmazať. "Semifinále sme nezvládli. Podcenili sme jeho úvod, aj taký býva šport. Česi nás zaskočili nátlakovou hrou. Potom sme sa snažili dotiahnuť manko, ale nedali sme gól. Stále nás to mrzí. O deň neskôr sme ukázali, že patríme medzi najlepších na turnaji. Mám už dostatok skúseností, prehru v semifinále MS som už zažil a navyše v roku 2001 som po operácii začínal prakticky od začiatku. Vedel som, že ako prvý musím hlavu zdvihnuť ja a potom navodiť v kabíne správnu víťaznú atmosféru. Snažil som sa im vysvetliť, že prišiel nový deň a nový zápas. Napokon zápas s USA patril nám," doplnil Roman Török.

Po skončení svetového šampionátu príde v reprezentácii k obmene kádra. Po zápase o bronz sa s kariérou rozlúčil Róbert Kašša. Skúsený veterán si pochvaľoval atmosféru v tíme. "Zišla sa tu fantastická partia výborných hráčov. Ak by sme mali trocha športového šťastia, boli by sme majstri sveta. Po prehre s Českom sme našli motiváciu na súboj o bronz a zabavili sme ľudí na tribúnach. Hokejbal sa od mojich prvých MS v roku 1998 posunul ďalej. Šampionát ukázal, že to nie je malý šport odniekiaľ z ulice," povedal Kašša, ktorý má vo svojej zbierke úspechov aj titul z roku 1999. Súčasný úspech radí vo svojej kariére vysoko.

"Ťažko sa vyberá naj. Nezabudnem na prvý šampionát v roku 1998, ani na ten o rok neskôr, kde sme získali zlato. V roku 2001 som sa stal v Toronte, kolíske hokejbalu, najlepším útočníkom turnaja. Pekné boli aj šampionáty vo Švajčiarsku či americkom Pittsburghu," povedal Kašša, ktorý po skončení kariéry nechce odísť od hokejbalu a uvažuje nad prácou s mládežou.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.2 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.